„Dom Kobiet” jest tam gdzie są ludzie

  • 12.01.2022, 11:09
  • Gabriela Soboń
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sztukę można prezentować wszędzie, nie tylko w instytucjach do tego wyznaczonych. Doskonałym przykładem jest ostatnia premiera teatru "Teorikon". Amatorski zespół z powodzeniem wystąpił na scenie Osiedlowego Domu Społecznego przedstawiając publiczności spektakl „Dom Kobiet” w reżyserii Elżbiety Baran.

W piątek, 7 stycznia na deskach sceny w Osiedlowym Domu Społecznym  "Malwa" odbyła się premiera przedstawienia "Dom kobiet". Z prozą Zofii Nałkowskiej zmierzył się teatr "Teorikon". Z powodu pandemii premiera sztuki była przekładana. Nie można też było organizować częstych prób na scenie. I to było największe wyzwanie z jakim musieli zmierzyć się reżyser i aktorzy. 
"Dom kobiet" to trudna sztuka. Adaptacji powieści Nałkowskiej z 1930 roku była wyzwaniem, z którym doskonale poradził sobie amatorski teatr. A reakcja publiczności była najlepszą recenzją. 
Teatr "Teorikon", który przez wiele lat związany był z Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, nie po raz pierwszy zaprezentował się na ostrowieckiej scenie. Trzy lata temu bardzo dobrze została przyjęta sztuka pod tytułem "Osiem kobiet", również w reżyserii Elżbiety Baran.

 

 

 

 

Gabriela Soboń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe