Konarski na 100%

  • 13.07.2021, 16:09
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na początku lipca wyniki swoich egzaminów poznali tegoroczni maturzyści. Zdawalność to ok 75%. W Niepublicznej Szkole Podstawowej i Liceum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim egzamin dojrzałości zdali wszyscy. 100 % zdawalności matury oraz bardzo dobre wyniki absolwentów szkoły podstawowej to satysfakcja zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i dyrekcji.

Myślę, że mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o wyniki ósmoklasistów i maturzystów to nie zawiedli, jesteśmy zadowoleni z tego jakie wyniki osiągnęli. Oczywiście te wyniki zawsze mogą być lepsze, ale w naszym przypadku, patrząc na średni krajowe, były to nawet do 30% z poszczególnych przedmiotów wyższe. To dobry powód do zadowolenia, tym bardziej, że był rok trudny.

- mówi dr Kinga Wnuk, dyrektor Niepublicznych Szkół im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Łatwo nie było, ale uczniowie w tym trudnym okresie, szczególnie w II semestrze, mogli skorzystać z konsultacji stacjonarnych, które pomogły w przygotowaniu do tych dwóch najważniejszych egzaminów, których wyniki zostały szczegółowo przeanalizowane.

Egzamin ósmoklasisty zdało 11 osób, natomiast maturę 20 osób. Teraz gdy absolwenci już odpoczywają, w szkole trwają prace i przygotowania do przyjęcia nowych uczniów. W nowym orku szkolnym liczba „pierwszaków” wzrośnie dwukrotnie.

Natomiast osoby, które od września rozpoczną naukę w I klasie liceum to głównie tegoroczni absolwenci klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego, nie znaczy to jednak, że nie pojawią się nowe twarze, które w myśl motta placówki, chcą być entuzjastami edukacji i sięgnąć gwiazd.

[ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe