O dalszej i bliższej przyszłości WTZ "Szansa"

  • 30.04.2021, 12:49
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ostrowcu, przygotowuje się do turnusów i wyjazdów. Niestety nadal wielu z podopiecznych i pracowników nie zostało zaszczepionych. Nie ma szczepień, ale w zamian jest szansa na dodatkowe środki, które pomogłyby w modernizacji ostrowieckiej jednostki WTZ.

Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” pomimo wprowadzonych obostrzeń nie spoczywa na laurach. 

Przygotowania do przedsięwzięć trwają, również na te na które złożyliśmy wnioski grantowe dotyczy to m. jn. obozu w Zakopanem. Przygotowujemy dokumenty na turnus rehabilitacyjny, który ma się odbyć we wrześniu. Rozpatrywany jest także wniosek na obóz integracyjny. Prowadzimy również zbiórkę karmy, która zostanie przekazana ostrowieckim "Animalsom" i schronisku dla zwierząt w Janiku.

- mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dodatkowo trwają przygotowania do organizacji kolejnej edycji Mitingu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych i biegów przełajowych. Jednak wiele z tych aktywności stoi pod znakiem zapytania w związku z nadal trwającą pandemią, z którą można walczyć za pośrednictwem szczepień, jednak osoby działające w stowarzyszeniu czują się w tej kwestii pominięci.

Prowadziliśmy negocjacje z rządem na temat przyśpieszonych szczepień zarówno podopiecznych jak i pracowników, ponieważ niektóre grupy zawodowe są do tej pory zawieszone. Niestety dwa razy zostaliśmy wpisani do rozporządzenia i dwa razy z niego wykreśleni. Uważam, że osoby są traktowane po prostu marginalnie.

- dodaje Robert Rogala.

50 % uczestników warsztatów i terapii ma zajęcia na zmianę w każdym tygodniu. Niestety takie działanie może nie przynosić zamierzonych efektów, a największym zagrożeniem dla prowadzonych aktywności jest widmo ponownego zawieszenia działalności. Ostrowiecka „Szansa” liczy na również, na dodatkowe środki z „Programu Wyrównywania Różnic Między Reginami III”, które pomogłyby zmodernizować budynek stowarzyszenia.

Od ubiegłego roku wprowadzony został w tym programie obszar „F”, który dotyczy wyłącznie WTZ-ów, jest to modernizacja i rozbudowa jednostek. W ubiegłym roku mieliśmy już przygotowany taki wniosek, jednak dopiero w tym roku został on złożony. Aktualnie dokumentacja jest już po podwójnej pozytywnej weryfikacji i czeka na opinie kosztorysową.

- informuje Robert Rogala.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli wnioskodawców, podpisanie umów powinno nastąpić na przełomie czerwca i lipca. Dodatkowe środki finansowe pozwoliłby na montaż klimatyzacji i kolektorów słonecznych na budynku, co pomogłoby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze na doposażenie poszczególnych pracowni.

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe