Czy psycholog powinien być w każdej szkole?

  • 30.11.2020, 15:31
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Polskich szkołach około 50 procent uczniów nie korzysta ze wsparcia psychologicznego. Choć specjalistów nie brakuje to nadal połowa placówek edukacyjnych w kraju nie zatrudnia takich osób. Dzieci i młodzież często spotykają się z sytuacjami trudnymi, gdzie wsparcie psychologa bądź pedagoga jest bardzo i potrzebne. 
W niepublicznych placówkach edukacyjnych im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyski, codzienną pomoc świadczy zarówno psycholog jak i pedagog. W czasie kiedy nauczanie odbywa się w sieci, nie rezygnują oni ze wsparcia swoich uczniów. Zdając sobie sprawę z potrzeby wsparcia młodego człowieka społeczność szkół Konarskiego podjęła decyzję o poparciu obywatelskiego projektu ustawy, dzięki któremu w każdej szkole pojawi się psycholog. 

Ustawa wprowadza obowiązek zatrudniania osób w szkole na stanowisku psychologa (psycholożki). Dotychczas nie było takiego obowiązku, a wyłącznie taka możliwość. Dzięki temu projektowi w każdej szkole i placówce pojawi się psycholog, z którym dzieci i młodzież będą mogły przepracowywać swoje problemy czy kłopoty, a także wspólnie zastanawiać się, do kogo należy się udać, by dany problem rozwiązać w przypadku jego większej złożoności.

- czytamy na stronie internetowej Fundacji na rzecz Praw Dziecka

Podpisy popierające projekt ustawy można składać m.in. do czwartku (3 grudnia) w sekretariacie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego. 

Szczegółowe informacje na temat projektu ustawy dostępne są na stronie internetowej Fundacji na rzecz Praw Ucznia, tam tez znajdują się karty do zbiórki podpisów.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe