OSTROWIEC: ks. Józef G. zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty wykorzystywania seksualnego

  • 18.09.2020, 19:30
  • CodziennieWieszWięcej
OSTROWIEC: ks. Józef G. zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty wykorzystywania seksualnego zdj. archiwum Lokalna.TV zdj. archiwum Lokalna.TV

Podziel się:

Oceń:

Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim - Józef G. został 15 września (wtorek) zatrzymany na 3 miesiące w związku z zarzutami jakie przedstawiła mu Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

W tej sprawie Kuria Diecezjalna w Sandomierzu wystosowała oświadczenie:

„W związku z tymczasowym aresztowaniem ks. Józefa G., któremu postawiono m.in. zarzuty wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej, wyrażamy nadzieję, że prowadzone postępowanie kanoniczne i świeckie doprowadzi do pełnego wyjaśnienia tej sprawy. Zapewniamy o współpracy ze Stolicą Apostolską i Prokuraturą.

Przepraszając za zło pedofilii Pokrzywdzonych i wspólnotę Kościoła, jesteśmy blisko duszpasterzy i wiernych parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, gdzie miało dojść do przestępstwa w latach 2005 – 2006 i parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie pracował ww. duchowny.”

- czytamy w oświadczeniu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Księdzu Józefowi G. postawiono zarzut związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia. Przestępstwa miał dopuścić się w latach 2005-2006. W tym czasie był proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

fot. archiwum Lokalna.TV
 

CodziennieWieszWięcej

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
o. Misjonarz
o. Misjonarz 22.09.2020, 20:20
Ks. Józef Grochala został wyświęcony 24 czerwca 1988 r. W 2006 r. otrzymał nominację na proboszcza Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a rok później został mianowany kanonikiem Kapituły Kolegiackiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wcześniej pełnił funkcję proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.
o. Misjonarz
o. Misjonarz 22.09.2020, 18:40
Przez organizację uroczystości jubileuszowych – mówił dr Paweł Gotowiecki, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych WSBiP – chcemy uhonorować osobę ks. Józefa, zasłużonego kapłana, blisko związanego z ostrowieckim środowiskiem akademickim naukowca, ale przede wszystkim szlachetnego, otwartego na bliźnich i niezwykle serdecznego człowieka.
===========
O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
Wiktoria
Wiktoria 21.09.2020, 19:36
Ludzie opamiętajcie się.Znowu fala hejtu i podłości wylewa się wam ustami,uszami i nosem.Włączcie myślenie,to nie boli.Jak będzie, to się dopiero okaże.Niech pierwszy rzuci kamieniem,kto jest bez grzechu.Ksiądz Isakowicz,czy jak mu tam nie powinien być księdzem,to judasz w sutannie.Służy TVN,walczy z chrześcijaństwem, bo woli judaizm.
wierna
wierna 21.09.2020, 13:45
Ohyda.Obrzydzenie.Wstręt.
też Wierna
też Wierna 21.09.2020, 19:24
już skazałaś ? może poczekaj na wyrok ,,wierna" inaczej.
Rzymianin
Rzymianin 20.09.2020, 17:48
W sprawie tej prawdopodobnie były też fotografie z jego upojnych wakacji w Rzymie :) wykradzione z osobistego komputera j.g i dostarczone do kurii gdzie zaginely....
Mateusz
Mateusz 20.09.2020, 17:29
Jeden znajomy z Tarnobrzega pamięta te lata kiedy Jozek był tam proboszczem. Był tam jeden chłopak który bardzo blisko był z Józiem. Było wtedy dużo plotek na jego i jozka temat. Na imię miał Mateusz. On może dużo wiedzieć o jozku g.
Ranyboskie
Ranyboskie 20.09.2020, 17:19
Chłopak którego ten zboceniec sexualnie wykorzystywał zgłosił to już w 2006 roku. Dał kasetę magnetofonową z nagraniem sprośnych słów jozka g. Jednak nic nikt nie zrobił. Jozka przeniesli na lepszą parafie do Ostrowca. Prokurator umozyl śledztwo. Kaseta jako dowód zaginęła w kurii. Teraz chłopak postanowił walczyć o prawdę. Skontaktował się z ks izakowiczem Zalewskim a ten sprawę ruszył na wyższych szczeblach niż biskup sandomierski. Dzięki temu znamy prawdziwe oblicze Józefa g. Prawda wyszła dopiero po 15 latach ukrywania
Juziu***CzKa
Juziu***CzKa 20.09.2020, 17:10
Najlepsze jak wszyscy mu d.. Lizali przez te lata. Ordery, kwiaty, przemówienia na część jego święceń i pracy naukowej a on cały czas krył ze jest zboczencem. Ilu jeszcze ich będzie?
Audinos
Audinos 19.09.2020, 13:41
Bp Nitkiewicz w końcu się zreflektował i upublicznił jeden z wielu przypadków pedofila w sutannie z diecezji sandomierskiej?
A ilu było za Dzięgi i Świerzawskiego?
gość
gość 19.09.2020, 08:53
No i rozsławił Ostrowiec

Pozostałe