„Szansa” ma 20 lat

  • 31.01.2020, 15:55
  • Bartek Gębusia
WTZ ma juz 20 lat
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś Warsztaty Terapii Zajęciowej „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim obchodzą jubileusz istnienia placówki.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Zakładzie Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim swoje funkcjonowanie rozpoczął od stycznia 2000 roku. 

Po prostu powalczyłam, bardzo ostro ponad dwa lata no i "wyrwaliśmy" te Warsztaty.

mówi - Bożena Semeniuk - Pomysłodawca utworzenia WTZ w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Uczestnikami Warsztatów wówczas było 35 osób, które brało udział w zajęciach rehabilitacyjnych, sportowych, turystycznych, psychologicznych czy logopedycznych. Od tamtego czasu warsztaty sukcesywnie powiększały swoją gamę zajęć, a tym samym co raz większa liczba osób niepełnosprawnych mogła uczestniczyć w Warsztatach.

Naprawdę pięknie się rozwijają, mają świetną kadrę, mają mnóstwo pomysłów. Ja jestem bardzo dumna, naprawdę i to jest takie fajne jak człowiek coś sobie wymyśli i zrobi.

mówi - Bożena Semeniuk - Pomysłodawca utworzenia WTZ w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Artur Żaczek syn pani Bożeny z Warsztatami Terapii Zajęciowej związany jest od 20 lat. Dla rodziców jest to duże wsparcie.

To jest taka bardzo dobra sprawa w ogóle dla naszych dzieci bo po prostu to ich wiele uczy i wiele rzeczy mają - rehabilitacje przede wszystkim.

mówi - Bożena Żaczek - Mama uczestnika WTZ „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Nie brakuje ludzi, którzy nie są obojętni i wspierają osoby niepełnosprawne w życiu codziennym. Od 2007 roku Warsztaty działają przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” pod kierownictwem Roberta Rogali.

Dwadzieścia lat to jest niezła szkoła życia. Rok w rok wyciągamy z tego jakieś konsekwencje i dokładamy zajęcia ponadobowiązkowe dla naszych podopiecznych.

mówi - Robert Rogala - Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Na przestrzeni 20 lat działalności Warsztaty Terapii Zajęciowej zmieniały się, zmieniali się uczestnicy, pracownicy, zmieniała się także oferta zajęć, a kierownictwo Warsztatu wychodzi na przeciw potrzebom swoich podopiecznych.

Dziś odbyły się oficjalne obchody jubileuszu 20-lecia funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podziękowano byłym i obecnym pracownikom za wkład w aktywizację osób niepełnosprawnych, "w pigułce" przedstawiono historię WTZ-u, swoje umiejętności w programie artystycznym przedstawili podopieczni Warsztatu. 

Wszyscy razem, bez wyjątku, z uśmiechem na twarzy świętowali ten zacny jubileusz, jedyne co pozostaje to życzyć dalszych jubileuszy. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe