Uczestnicy "Szansy" trenują nawet poza warsztatami

  • 22.01.2020, 14:19 (aktualizacja 22.01.2020, 16:18)
  • Katarzyna Kurek
Uczestnicy "Szansy" trenują nawet poza warsztatami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nordic walking, bieganie, bocce, piłka nożna i uprawianie wielu innych dyscyplin sportowych, to nieodłączny element codziennych zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Szansa".

Dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej sport, to nieodłączny element codziennych zajęć, choć spotykać lubią się również wieczorami. W każdy wtorek o 18:30 podopieczni "Szansy", opiekunowie, rodzice i każdy, kto po prostu chce potrenować może przyjść i wziąć udział w treningu. Od jakiegoś czasu, jest to nordic walking - bo jak podkreśla wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA - tę dyscyplinę może uprawiać każdy.

"Spotykamy się w każdy wtorek, a z kolejnym razem ćwiczy z nami coraz więcej osób z zewnątrz, są to miłośnicy sportu, ale też rodzice naszych podopiecznych. "

- mówi Remigiusz Woźniak,  wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA

Wspólne zajęcia poprawiają nie tylko kondycję, bo dla uczestników WTZ-u to forma rehabilitacji - również społecznej, co jest równie istotnym aspektem udziału w warsztatach, jak poprawa sprawności fizycznej. 
Powiększa się zakres inicjatyw podejmowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Szansa". To nie tylko bieganie czy nordic walking. Organizowany po raz pierwszy w ubiegłym roku mityng kolarstwa odbędzie się przed tegorocznymi wakacjami, ponieważ w czasie I edycji cieszył się dużym zainteresowaniem. 
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe