Sadowie: Nadajnik niezgody

  • 22.05.2019, 11:14
  • Artur Sitarski
Nadajnik niezgody
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy Sadowia protestują przeciwko budowie nadajnika telefonii komórkowej. Obawiają się niekorzystnego wpływu na swoje zdrowie. Problem ten został omówiony na ostatniej sesji rady gminy.

Na prywatnej działce w gminie Sadowie powstaje stacja bazowa telefonii komórkowej. Maszt już stoi i najprawdopodobniej w przeciągu kilkunastu dni zacznie działać. Ma wysokość 61,5 metra. Na jego lokalizację w tym miejscu nie godzą się okoliczni mieszkańcy, gdyż stoi w pobliżu zabudowań. Największe obawy mieszkańców Sadowia dotyczą kwestii zdrowotnych i promieniowania, które może mieć niekorzystny wpływ na człowieka.

Kwestia spornego nadajnika była jednym z punktów jaki był poruszany na sesji rady gminy. Jednym z głównych zarzutów stawianych urzędnikom jest to, że nie poinformowali opinii publicznej o zamiarze powstania inwestycji. Identyczne zarzuty mieszkańcy formułowali pod adresem Starostwa Powiatowego w Opatowie, które wydało pozwolenie na budowę. Jak tłumaczyli mieszkańcom urzędnicy, nie mieli oni możliwości zablokowania inwestycji. Jednocześnie władze gminy przyznały, że forma przekazu informacji o planach powstania nadajnika powinna być bardziej powszechna. 

 

Budowa stacji bazowych telefonii komórkowej to problem powszechny. Identyczna sytuacja ma miejsce chociażby w Opatowie. A jak przyznaje w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli brakuje dokładnej analizy oddziaływania pola elektromagnetycznego na środowisko. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba stacji bazowych telefonii komórkowej wzrosła w Polsce z ponad 13 tys. w 2003 r. do ok. 40 tys. w 2017 roku.

Mieszkańcy Sadowia zapowiadają walkę w sądzie o prawo do mieszkania z dala od masztu telefonii komórkowej.

Artur Sitarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anonim
anonim 02.06.2019, 09:22
Promieniowanie.. haha, niekorzystny wpływ na zdrowie.... BTSów powinno być coraz więcej. Żyjemy w XXI wieku a nadal w niektórych wsiach czy chociażby na obrzeżach miasta NIE MA ZASIĘGU!
anonim
anonim 02.06.2019, 09:24
o wiele większe promieniowanie oddziałuje z waszych telefonów niż z tego nadajnika, gdyż telefon niemalże dotyka waszego ciała
Jeśli wam nie pasuje promieniowanie to wyrzućcie telefony, nie musicie ich posiadać, a nie odbierajcie normalnym obywatelom dostępu do internetu i swobody komunikacji.
Obiektywny
Obiektywny 25.05.2019, 03:11
Znowu ten oszust Gelzok który organizuje protesty i bierze kasę od naiwnych ludzi! W dużych miastach nadajniki są wszędzie na budynkach mieszkalnych, kościołach, szpitalach czy szkołach i nikogo to nie dziwi bo mają one służyć ludziom. Maszty stawia się tam gdzie mieszkają ludzie bo gdzie ma być lepszy zasięg na odludziu, w lesie? Przypominam, że polskie normy są 100 surowsze niż zalecane przez WHO i w wielu krajach więc moc jest znikoma. Anteny promieniuje poziomo i przy samym maszcie sygnał jest słabszy bo anteny są wysoko. Niech sieci wyłącza najbliższe stacje to zaraz będę pretensje że zasięg słaby i ginie a internet nie działa..
.
. 25.05.2019, 12:35
Trollu ile ci płaca za hejt?? Pan Gelzok stracił zdrowie od tego g..na. WHO i ich normy są wydmuszką dla tępoty umysłowej. Chcesz to możesz w to wierzyć, tak jak w dane z gusu. Ale dzięki twojemu wpisowi wiem już na jakim poziomie jesteś. Pisz co co chcesz, ale nikt w to nie uwierzy kto ma więcej niż jeden zwój mózgowy. Pozdr.
Piotrek
Piotrek 31.05.2019, 01:39
Boli cię prawda i fakty? Jakoś tysiace innych pracownikow nie straciło zdrowia pracujac kilkanascie lat a nie chwile w czasach samego GSM jak ten nawiedzony oszołom. Sam sie skompromitowales swoją głupotą i hamstwem.
.
. 31.05.2019, 12:11
Nazwanie kogoś oszustem, oszołomem to pomówienie, jeżeli się nie posiada dowodów na poparcie swych słów. Pan panie Piotrze niestety się skompromitował brakiem wiedzy i to fundamentalnej o chamstwie i znajomości języka polskiego już nie wspomnę. Jedynie co mnie boli i przeraza to ciemnota która zatacza coraz szersze kręgi wśród narodu polskiego.
tel
tel 23.05.2019, 08:52
Cieszę się że powstanie tam nadajnik Play. Będzie lepszy zasięg no i internet będzie działał lepiej.
.
. 23.05.2019, 09:15
Wow naprawdę będzie szybszy net......jestem pod wrażeniem wow... brak słów
Wykształcony
Wykształcony 23.05.2019, 00:59
Ale telefon to każdy chce mieć, ale żeby on dobrze działał to żadnej stacji obok. Co za chore społeczeństwo... 95% z nich nie zna podstaw fizyki i tym samym funkcjonowania takich stacji. A jeszcze jak usłyszę to 5G i tym jak bardzo to kontroluje ludzi i ma prowadzić do ich zagłady to rozkładam ręce.
.
. 23.05.2019, 09:13
Najważniejsze jest zdrowie. Telefon i internet wobec takiej stawki jest bez znaczenia. ps mam nadzieje,że twój nick to sarkazm. Pozdr.
.
. 22.05.2019, 14:27
Mieszkańcy Sadowia - nie poddawać się, walczyć ze wszystkich sił. Tu chodzi o wasze zdrowie i życie. Życzę wytrwałości i przede wszystkim nie dajcie sobie wmówić,że maszty są nieszkodliwe. Powodzenia.
Shrek
Shrek 23.05.2019, 13:06
Bo są niszkodliwe, były przeprowadzane badania już w roku 96. przez WHO (Światową organizację zdrowia) nt. prebywania w pobliżu urządzeń emitujących pole elektromagnetyczne o częstotliwości od 0 do 300GHz.

5G działa na tych samych częstotliwościach, co 3G, 4G a także WiFi, a jakoś każdy swój telefon dociska w kieszeni albo torebce i to jakoś problemu nie robi? Bo wg tej logiki to problem być powinien jak najbardziej.

Wpływ fal elektro magnetycznych na człowieka jest WYŁĄCZNIE cieplny.
.
. 23.05.2019, 13:49
https://www.geekweek.pl/news/2…

https://www.youtube.com/watch?…

To wyjaśnij to.

Pozostałe