Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ostrowiec Świętokrzyski dla Niepodległej

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego uczcili 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach Rzeczpospolita Polska wróciła na polityczną mapę Świata. 11 listopada wspominamy przede wszystkim tych, którym zawdzięczamy wolność.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Święto Niepodległości łączy pokolenia. Kombatanci, młodzież, przedstawiciele władz miasta i powiatu przemaszerowali ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego. Przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego spotkali się, by podziękować za wolność ojczyzny. 

Uroczystość rozpoczął program artystyczny przygotowany przez aktorów studia Teatralnego LS.

11 listopada wspominamy tych, którzy walczyli o wolność, winni jesteśmy im wdzięczność - mówiła wiceprezydent miasta Marzena Dębniak. Podkreśliła, że dziś mamy wiele powodów do świętowania, ale przede wszystkim musimy być odpowiedzialni za przyszłość.

O potrzebie politycznego pojednania mówił też poseł PiS Andrzej Kryj. Wspominał twórców II Rzeczypospolitej - marszałka Józefa Piłsudskiego, ale też Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego czy Wincentego Witosa - mieli różne poglądy, inną wizję Polski, ale jej dobro stawiali na pierwszym  miejscu - dodał poseł. Przedstawiciele organizacji, władz miasta i powiatu złożyli kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono w 1937 roku, w okresie PRL-u zostało zniesione, a ponownie obchodzimy je od 1989 roku. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ...Treść komentarza: wowData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Szpitale powiatowe nie chcą umierać na kolanach. Protest przed ministerstwemAutor komentarza: zrażonyTreść komentarza: miasto by się rozwijało jakby rządzili ludzie myślący ekonomicznie,tanie tereny inwestycyjne i póżniej same pieniążki wpływają do budżetu gminy a tak drogie nieruchomości i wysokie podatki ,ja już nie zainwestuje bo za duże koszty i ciągle podnoszone podatki ,firmy rodzinne już się likwidująData dodania komentarza: 1.03.2026, 11:56Źródło komentarza: NA ŻYWO: Gala Żelazne Skrzydła BiznesuAutor komentarza: Lokalna.TVTreść komentarza: Dziękujemy za wszystkie uwagi. Nadmienimy, ze na portalu często publikujemy zdjęcia z wydarzeń, w których nie uczestniczymy z kamerami, a np. otrzymujemy je od organizatorów. Za co również dziękujemy. Tak jest w przypadku wspomnianego zdjęcia „Ostrowiecki szpital z certyfikatem...”- źródło: fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: A sprawa jest poważna. Weźmy główną stronę tego portalu i najnowsze informacje. "Ostrowiecki szpital" - obrzydliwej jakości zdjęcie, cyfrowy zoom ze smartfona. Mam bronić mediów lokalnych, które produkują takie badziewie? A da się lepiej. "Budynek po byłym banku" - wideo świetnej jakości. Po prostu, media lokalne muszą postawić na jakość, smartfony nie nadają się.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 13:07Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: Ostatnie lata to gigantyczny spadek jakości mediów lokalnych! Produkowane przez nich fotoreportaże znacznie obniżyły jakość. Materiały wideo jeszcze bardzie obniżyły jakość. Co się stało? Ja dobrze wiem. Smartfony. Zamiana profesjonalnych aparatów na smartfony tym właśnie skutkuje. Nawet najwyższe modele smartfonów do zdjęć nadają się średnio, a do nagrywania wideo nie nadają się w ogóle. Zatem jak mam bronić mediów lokalnych, skoro te media dostarczają mi tandetne zdjęcia i wideo ze smartfonów? Są nieliczne strony lokalne, gdzie nadal można oglądać profesjonalne fotorelacje i wideo. Ale jest ich coraz mniej. Tym się zajmijcie. Media lokalne muszą stawiać na jakość. Smartfony wyrzucić, kupić porządny sprzęt - który i tak jest tańszy niż smartfonowe flagowce, a oferuje znacznie lepszą jakość i elastyczność.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 12:58Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: MĄDRYTreść komentarza: strategia miasta to podwyższanie podatków i dawanie podwyżek min. w urzędach bo już za siedzenie ponad 8 tys.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to jest chore i nikt z tym nic nie robi ,GÓRCZYŃSKI WRÓĆ TO MOŻE BĘDZIE ZNOWU DYSCYPLINA,KULTURA,LOGICZNE PENSJE I ULGI DLA FIRMData dodania komentarza: 26.02.2026, 13:30Źródło komentarza: Trwają prace nad strategią rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama