Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pierwsza taka klasa w Ostrowcu!

W LO nr 2 im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim od nowego roku szkolnego rusza humanistyczno- lingwistyczna klasa uniwersytecka z elementami dwujęzyczności.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Patronat naukowy nad nową klasą w "Chreptowiczu" obejmie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach ( Instytut Filologii Polskiej, Instytut Filologii Obcych oraz Instytut Historii).  Dzięki takiej współpracy z uczelnią uczniowie szkoły będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach, wykładach i konwersatoriach prowadzonych na uczelni. 

Absolwenci klasy o profilu humanistyczno- lingwistycznym mają być w pełni przygotowani do kontynuowania nauki na studiach dziennikarskich, prawniczych, filologicznych, historycznych, filmoznawczych, kulturoznawczych, psychologii, pedagogice, socjologii.

Niektóre zajęcia w nowej klasie odbywać będą się w formie dwujęzycznej- co jakiś czas lekcje z przedmiotów objętych nową formą nauczania będą prowadzone w języku angielskim lub z wykorzystaniem specjalistycznego słownictwa obcego.

Uczniowie ostrowieckiego Liceum numer 2 imienia Joachima Chreptowicza już dziś mogą pochwalić się sukcesami w licznych konkursach z przedmiotów humanistycznych.

Uczniowie Gabrysia Tomaszewska i Kacper Skwarliński jako dwuosobowy zespół zajęli 2. miejsce w X Wojewódzkim Turnieju Sprawności Językowej organizowanym przez L.O. im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie. Licealiści z Ostrowca stając na podium pokonali 30 drużyn z województwa świętokrzyskiego

Nie tylko język polski, ale również języki obce są dziedziną, w której uczniowie L.O, nr 2 mają się czym pochwalić. Sandra Cieszkowska zdobyła 1 miejsce w województwie w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund", do którego przystąpiło prawie 1000 osób w całym kraju, a 282 w świętokrzyskim.

Z kolei trzech uczniów (Adrian Borecki, Krzysztof Łapan i Kamil Stępień) zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie "The faces of America", którego półfinał i finał miał miejsce na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

 

 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przedsiębiorczość i edukacja
Reklama
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Z czego sie ciesza ci , ktorzy sa zatrudnieni po znajomosci, przeciez w takiej sytuacji nalezy plakac, ze pseudo elita polityczna doprowadzila do tego, ze wsrod swoich bezrobocie jest zadne , natomiast reszta ich nie interesuje. Czas wreszcie, na zmiany pwrsonalne w PUP, aby zaczeli pracowac tam osoby z umiejetnosciami i kwalifikacjami, a nie ze znajomosciami i spelniajacymi kryterium " czy dycha starczy". Data dodania komentarza: 17.06.2026, 19:04 Źródło komentarza: Duże zainteresowanie giełdą pracy Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyzby okulistyka wg tego pana dyrektora funkjonowala tylko dla ViPuw Data dodania komentarza: 17.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Marek Staniszewski Treść komentarza: To oczywisty bardzo niebezpieczny regres .Miasto średniej wielkości bez oddziału okulistycznego praktycznie .Tego nie było nawet za komuny! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 23:16 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: G Treść komentarza: Nie ma żadnej pomocy w święta czy w dni wolne jeśli wymagana jest pilna diagnoza NP.wylew w oku z powodu Jasky To najbliższy szpital Starachowice To skandal Dziękuję za taką opiekę Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:45 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Ostrowczanin Treść komentarza: Szukajcie! Hmmmm ...... Obyście znaleźli TWA ma się dobrze Data dodania komentarza: 16.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Ostrowiec szuka sposobów na skuteczniejsze wsparcie bezrobotnych Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyli , krótko mówiac brak bezrobocia wśród rodziny i znajomych oto wielki sukces pracowników PUP. Brawo wy!!! Przeciez w Ostrowcu pozostali juz tylko rodziny i kolesie osób pracujacych dla miasta i powiatu, bez jakichkolwiek kwalifikacji, za to ze znajomosciami. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 15:42 Źródło komentarza: Ostrowiec szuka sposobów na skuteczniejsze wsparcie bezrobotnych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama