Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Świętokrzyska młodzież na deskach Teatru Muzycznego Roma

W ostatnią niedzielę przed świętami młodzież skupiona wokół Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, wystąpiła na deskach największego teatru muzycznego w Polsce - warszawskiej ROMY. Na scenie zaprezentowała się rekordowa liczba wykonawców - ponad 300 osób. Koncert obejrzało blisko 1800 widzów.
Świętokrzyska młodzież  na deskach Teatru Muzycznego Roma

Młodzi artyści z naszego województwa, w tym również z Ostrowca - pokazali swoje umiejętności prezentując w czasie Koncertu Świątecznego fragmenty musicali „Koty” Andrew Lloyd Webbera oraz „Art Factory” Macieja Pawłowskiego, który będzie miał swoją prapremierę 26 maja w Skarżysku-Kamiennej. 


- Możliwość zobaczenia świętokrzyskiej młodzieży na scenie najlepszego teatru muzycznego w Polsce jest dla mnie ogromną radością. To był świetny koncert, a nasza młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom artystyczny - mówi Kinga Wnuk, inicjator idei Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną - Cieszę się, że wśród uczniów ASM przybywa dzieci z Ostrowca i że musicale stają się w naszym województwie znane i lubiane.


Świętokrzyski oddział ASM zaprezentował do tej pory w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej i Ostrowcu trzy musicale: „Taniec Wampirów - mroczna legenda”, „Grease - powrót legendy” oraz „Przygody Dorotki w Krainie Oz” wyreżyserowane przez Macieja Pawłowskiego.
Celem szkoły jest kształcenie młodzieży w dziedzinie aktorstwa, śpiewu i tańca oraz przygotowanie przyszłej kadry artystów na potrzeby Świętokrzyskiego Teatru Muzycznego, który - dzięki inicjatywie Marszałka Adama Jarubasa - ma w niedalekiej przyszłości powstać w ramach tworzonego Parku Legend i Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. Działalność ASM jest filarem idei Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną.

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama