Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2025 w powiecie ostrowieckim pokazują wyraźne różnice między szkołami .
Najwyższy wynik w regionie osiągnęła Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Św., której uczniowie zdobyli średnio 81,66% z trzech egzaminów. To nie tylko lokalny rekord, ale też wynik, który stawia placówkę w czołówce województwa.
Tuż za nią uplasowała się Katolicka Publiczna SP im. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, ze średnią 66,66%.
W kilku placówka średnie wyniki nie przekroczyły 50%, co może wskazywać na potrzebę dodatkowego wsparcia dydaktycznego.
Średnie wyniki w województwie świętokrzyskim:
- Język polski: 63%
- Matematyka: 51%
- Język angielski: 69%
- Język niemiecki: 65%
Powiat ostrowiecki wypada nieco lepiej w języku polskim i angielskim, ale matematyka nadal pozostaje największym wyzwaniem.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze