Wprowadzono tymczasową organizację ruchu na 3-kilometrowym łączniku północnym w ciągu drogi krajowej nr 74 do obwodnicy Opatowa. Możliwy jest przejazd nowym odcinkiem w relacji Radom - Ostrowiec Świętokrzyski - Annopol - Kraśnik - Lublin/Zamość i z powrotem. Na tym etapie łącznik stanowić będzie alternatywę dla już istniejących połączeń, częściowo odciążając inne drogi. Swoją podstawową funkcję zyska po oddaniu do użytkowania dużej obwodnicy Opatowa i budowanego w ramach inwestycji dwujezdniowego odcinka DK9 między dwoma węzłami na DK9 i S74 (węzeł Opatów). Wtedy, dzięki obwodnicy i łącznikowi, możliwe będzie całkowite ominięcie Opatowa na trasie Kielce - Lublin.
Czasowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie za pomocą oznakowania kierunkowego. Na tablicach wskazane będą np. kierunki na Radom i Lublin, a do czasu wyprowadzenia stałej organizacji ruchu przekreślone zostaną kierunki na Kielce i Rzeszów. Na łącznik wjedziemy poprzez nowe ronda - na DK9 w Opatowie (okolice Zochcinka) i na DK74 w Adamowie
-czytamy na stronach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Kielcach.
Istotnym ułatwieniem w ruchu lokalnym jest także udostępnienie wiaduktu w ciągu drogi gminnej nad budowaną S74 w Okalinie. Kierowcy korzystają z niego od poniedziałku (19 maja). Dzięki temu połączeniu okoliczni mieszkańcy nie będą już jeździć objazdem. Dla usprawnienia komunikacji wokół Opatowa otwarte zostały już cztery obiekty mostowe i trzy ronda. Prace związane z budową obwodnicy zostały wykonane w 80-ciu procentach. Zakończenie inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2025 roku.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze