Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jakie święta warto wykorzystać do spędzania czasu z bliskimi?

Zbliżające się święta bliskich osób, są wspaniałą okazją do pokazania im jacy są dla nas ważni i jak bardzo czujemy się wdzięczni za ich obecność w naszym życiu. Okazji do świętowania jest wiele, mogą to być urodziny, walentynki, dni kobiet i mężczyzn, babci i dziadka i wiele, wiele innych. Jak uczcić poszczególne okazje, żeby wywołać radość u bliskich?
  • 04.02.2022 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jakie święta warto wykorzystać do spędzania czasu z bliskimi?

Zbliżające się święta bliskich osób, są wspaniałą okazją do pokazania im jacy są dla nas ważni i jak bardzo czujemy się wdzięczni za ich obecność w naszym życiu. Okazji do świętowania jest wiele, mogą to być urodziny, walentynki, dni kobiet i mężczyzn, babci i dziadka i wiele, wiele innych. Jak uczcić poszczególne okazje, żeby wywołać radość u bliskich?

Urodziny - jak warto je uczcić? 

Dla każdego solenizanta urodziny są wyjątkową okazją do zabawy i świętowania. W tym dniu ważne jest, żeby dana osoba poczuła się wyjątkowa i doceniana, oraz wspominała ten dzień przez długi czas. Największą tradycją są życzenia urodzinowe, które ważne, żeby były niebanalne i dopasowane do konkretnej osoby. Miłym akcentem jest dodanie do prezentu kartki z tekstem, który wyrazi nasze uczucia i będzie zawierał ciepłe lub zabawne słowa.

Równie istotny jest prezent, który niekoniecznie musi być drogi i wymyślny. Powinien jednak pokazać drugiej osobie, że wiemy, co lubi, co sprawia jej przyjemność, oraz że jest dla nas wyjątkowo ważna. Może to być przedmiot, bilet na koncert ulubionego zespołu lub voucher na niesamowite przeżycie. Możliwości jest wiele, ważne jednak, żeby prezent był indywidualnie dopasowany do bliskiej osoby i trafił w jej gust.

Bardzo ważne jest też wspólne spędzenie tego dnia, ponieważ nie ma nic piękniejszego do zaoferowania bliskim, niż wspólne chwile.

Możliwości jest wiele, ważne jednak, żeby prezent był indywidualnie dopasowany do bliskiej osoby i trafił w jej gust. Więcej inspiracji na prezenty znajdziesz na stronie monetaric.pl.

Jak świętować walentynki?

Wydarzeniem, które wymaga od nas kreatywności, są również walentynki. Chociaż przez wiele osób uważane za przereklamowane i komercyjne święto, są one świetną okazją do spędzenia czasu z ukochaną osobą. W końcu każda okazja jest dobra, do złapania chwili oddechu i spędzenia czasu we dwoje. Uczcić ten dzień można na wiele sposobów, a najważniejsza w tym dniu jest możliwość poświęcenia sobie wzajemnej uwagi w czasie zabieganego tygodnia.

Warto wybrać się na kolację lub urządzić ją w domu, dbając o romantyczny klimat, pyszne jedzenie i spokojną muzykę w tle. Można też wybrać się wspólnie do kina lub wykupić pakiet dla par w spa. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek świetnym wyborem będzie randka w strzelnicy, na ściance wspinaczkowej lub na basenie. Ważne, żeby para czuła się swobodnie i mogła się nacieszyć swoją obecnością.

Często podczas walentynek zakochani obdarowują się prezentami, które są tematycznie dopasowane do tego święta. Mogą być to słodkie pluszaki, poduszki ze wspólnym zdjęciem, albo dopasowane do siebie tematycznie tshirty. Dla par lubiących ekskluzywne podarunku trafionym wyborem będą perfumy lub wysokiej jakości bielizna. Do każdego prezentu warto dodać życzenia, ponieważ tak samo, jak życzenia urodzinowe sprawiają, że na twarzy drugiej osoby pojawia się uśmiech. 

Jak świętować Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn?

Święto Kobiet oraz Dzień Mężczyzn to dni, w których warto sprawić miłą niespodziankę bliskim. Nie tylko życzenia urodzinowe mogą przynieść wiele radości, ale należy o nich pamiętać również podczas świąt dedykowanych konkretnym członkom rodziny oraz przyjaciół. Z tych okazji, warto postawić na drobny upominek jak kwiatysłodkości lub zabawny gadżet i dołączyć do nich kartkę z miłym tekstem.

Święta kobiet i mężczyzn, są też dobrą okazją do przygotowania uroczystej kolacji lub wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi podczas rodzinnej wycieczki. 

Co na Dzień Dziadka i Dzień Babci?

Dziadkowie są szczególnymi osobami, które warto doceniać każdego dnia. Ich święto, to fantastyczna okazja do odwiedzin i przede wszystkim spędzenia z nimi czasu. Osoby w tym wieku szczególnie doceniają obecność bliskich, dlatego zamiast drogich prezentów, warto zorganizować wspólny obiad lub kolację, na której pojawi się cała rodzina. Taki gest z pewnością wywoła w nich wiele radości i pokaże im, jak bardzo są kochani i potrzebni. Miło będzie też obdarować ich upominkiem jak ciepły koc, zestaw domowych przetworów lub albumem z rodzinnymi zdjęciami.

Prezenty na imieniny. 

Imieniny są coraz częściej pomijanym świętem i obchodzą je szczególnie starsze pokolenia. Dla wielu z nich mają one większe znaczenie niż urodziny, dlatego warto o tym pamiętać i w ten dzień również zaskoczyć bliskich w miły sposób. Tradycyjnie na imieniny warto spędzić wspólny czas przy pysznym cieście i kawie lub herbacie, dlatego miłym gestem będzie samodzielne przygotowanie przysmaków. Żeby sprawić bliskim jeszcze większą przyjemność, warto obdarować ich upominkiem jak np. Grawerowanym prezentem. 

Każda okazja do wspólnego spędzenia chwil z ważnymi dla nas osobami jest cenna i należy wykorzystywać je w jak najlepszy sposób. Ma to duży wpływ na utrzymanie bliskich relacji, szczególnie wtedy, gdy na co dzień brakuje czasu na okazywanie uczuć i wspólne spędzanie czasu. 

Żeby sprawić bliskim jeszcze większą przyjemność, warto obdarować ich upominkiem jak np. grawerowanym prezentem. Dla osób zainteresowanych praktycznymi prezentami, interesującym wyborem może być założenie konta firmowego, które możesz porównać tutaj.

--- Artykuł sponsorowany ---


Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Przedsiębiorczość i edukacja
Reklama
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ;) Treść komentarza: ***** *** Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:38 Źródło komentarza: Zarząd województwa świętokrzyskiego z wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Z czego sie ciesza ci , ktorzy sa zatrudnieni po znajomosci, przeciez w takiej sytuacji nalezy plakac, ze pseudo elita polityczna doprowadzila do tego, ze wsrod swoich bezrobocie jest zadne , natomiast reszta ich nie interesuje. Czas wreszcie, na zmiany pwrsonalne w PUP, aby zaczeli pracowac tam osoby z umiejetnosciami i kwalifikacjami, a nie ze znajomosciami i spelniajacymi kryterium " czy dycha starczy". Data dodania komentarza: 17.06.2026, 19:04 Źródło komentarza: Duże zainteresowanie giełdą pracy Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Czyzby okulistyka wg tego pana dyrektora funkjonowala tylko dla ViPuw Data dodania komentarza: 17.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Marek Staniszewski Treść komentarza: To oczywisty bardzo niebezpieczny regres .Miasto średniej wielkości bez oddziału okulistycznego praktycznie .Tego nie było nawet za komuny! Data dodania komentarza: 16.06.2026, 23:16 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: G Treść komentarza: Nie ma żadnej pomocy w święta czy w dni wolne jeśli wymagana jest pilna diagnoza NP.wylew w oku z powodu Jasky To najbliższy szpital Starachowice To skandal Dziękuję za taką opiekę Data dodania komentarza: 16.06.2026, 22:45 Źródło komentarza: Zmiany w okulistyce w ostrowieckim szpitalu Autor komentarza: Ostrowczanin Treść komentarza: Szukajcie! Hmmmm ...... Obyście znaleźli TWA ma się dobrze Data dodania komentarza: 16.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Ostrowiec szuka sposobów na skuteczniejsze wsparcie bezrobotnych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama