Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kreatywny i szybki sposób na paprykę faszerowaną mięsem mielonym z dodatkami

Danie obiadowe to podstawa codziennego menu, dlatego musi być smaczne i sycące, a także bogate w składniki odżywcze. Każda porcja powinna więc zawierać przede wszystkim warzywa oraz mięso, warto także zastosować aromatyczne przyprawy. Jednym ze sposobów na ciekawą, smaczną i ekonomiczną potrawę jest papryka faszerowana z mięsem mielonym i dodatkami. Jak przygotować danie w kreatywny sposób? Jakie składniki wybrać?
  • 07.02.2023 09:49
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kreatywny i szybki sposób na paprykę faszerowaną mięsem mielonym z dodatkami

Najważniejsza jest jakość oraz świeżość

Dobra jakość oraz świeżość produktów to jedna z kluczowych kwestii przy wyborze składników do przygotowania pysznego dania dla całej rodziny. To właśnie wybór najlepszych warzyw, mięs a także przypraw warunkuje bowiem smak oraz zapach dania. Wiele dobrych artykułów można znaleźć w promocjach biedronki - Gazetkowo.pl. Poszukiwanie najlepszych produktów na stronie internetowej pozwala na zakup świeżych artykułów w niezwykle korzystnych cenach. 

Jak przyrządzić potrawę?

Przyrządzenie papryki faszerowanej z mięsem mielonym i dodatkami daje wiele możliwości kreatywnych modyfikacji poprzez dodawanie przypraw oraz składników według własnego pomysłu. Danie można przygotować na kilka sposobów w wersji z mięsem drobiowym, baranim lub wieprzowym. Jak przygotować potrawę i jakich składników użyć?

Składniki:

  • cztery czerwone papryki,
  • pół kilograma mięsa mielonego (w zależności od wersji może być drobiowe, baranie lub wieprzowe),
  • kasza jaglana lub ryż - dwa woreczki - około 200 g,
  • jedno jajko,
  • mąka pszenna lub bułka tarta - około 2 łyżek,
  • sól do smaku,
  • świeżo mielony pieprz czarny,
  • suszona bazylia, majeranek, mielony kminek, kolendra oraz odrobina gałki muszkatołowej,
  • dwie cebule,
  • marchewka,
  • ząbek czosnku,
  • olej do smażenia.

Sposób przygotowania:

  1. Najpierw należy umyć oraz obrać dokładnie warzywa. Następnie paprykę odetnij na górze oraz wydryluj z nasion.
  2. Cebulę pokrój drobno, smaż na patelni na niewielkiej ilości oleju. Marchew zetrzyj na tarce.
  3. Zagotuj ryż lub kaszę, do miękkości, według przepisu na opakowaniu. Po wystudzeniu przygotuj farsz.
  4. Mięso dodaj do cebuli, dolej oleju i smaż do momentu aż się zarumieni.
  5. Całość wraz z marchewką dorzuć do kaszy bądź ryżu, dokładnie mieszaj, dodaj jajko, mąkę oraz pokrojony czosnek.
  6. Naczynie żaroodporne wysmaruj olejem oraz posyp bułką tartą.
  7. Paprykę faszeruj do pełna i zamknij na górze odciętą na początku "czapeczką".
  8. Całość zamknij w naczyniu żaroodpornym. Piecz przez około godzinę w temperaturze 180 ℃.

Po wyjęciu z piekarnika podaj na ciepło w zestawieniu z ziemniakami lub chlebem. Danie można serwować w wersji warzywnej z surówką z marchewki oraz jabłka. 

Gdzie kupić najlepsze składniki do przyrządzenia dania?

Do przygotowania dania warto wybrać najlepsze, sprawdzone składniki. Warzywa oraz mięso dostępne są zarówno na rynku jak i w marketach. Warto jednak pamiętać, że w przypadku sprzedawców na bazarach produkty nie zawsze podlegają kontroli, dlatego też szczególnie zimą w przypadku warzyw mogą być one zanieczyszczone pestycydami.

Artykuły marketowe mają lepszą jakość, ponieważ znajdują się pod stałą kontrolą. Warto również zwrócić uwagę na atrakcyjne ceny. Promocje na paprykę w serwisie gazetkowo.pl to świetna okazja na zakup dobrej świetnych artykułów w wyjątkowo przystępnych cenach. Przed wyborem składników warto więc porównać oferty oraz skorzystać z najlepszych ofert pozwalających na oszczędne i przemyślane zakupy.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: M.Treść komentarza: To samo... co by tu jeszcze zepsuć? Jarmark Denkowski wam przeszkadza!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 05:53Źródło komentarza: Radni będą rozmawiać o przyszłość Jarmarku DenkowskiegoAutor komentarza: uczciwy,jedenTreść komentarza: Bardzo proszę ujawnijcie zarobki w szpitalu bo słyszałem ,że lekarz ponad 200tys m-c ,pielęgniarka 10 tys. a starsza 12 tys plus dodatki ,tak tylko proszę żeby każdy widział dlaczego jest żleData dodania komentarza: 28.01.2026, 17:17Źródło komentarza: Samorządy apelują o pilne działania dla ratowania szpitali powiatowychAutor komentarza: JaśTreść komentarza: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził mów za siebie geniuszuData dodania komentarza: 28.01.2026, 07:31Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: annaTreść komentarza: Wójcie wprost przeciwnie z tym wsłuchiwaniem. Jednym pan wykonał oświetlenie uliczne co 50 metrów a od innych wymagał by wyrazili zgodę na postawienie słupa lampy ulicznej w pasie drogowym należącym do Gminy który bezpośrednio sąsiaduje z tymi działkami. Jedni mogą mieć całe ulice oświetlone a inni długie nieoświetlone ulice od lat. Myślę jak i wielu innych mieszkańców że pana kadencja trwa za zbyt długo.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 21:11Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: JmTreść komentarza: Będą nowe przystanki więc nie warto inwestować w stare.j.m.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 13:09Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: rozdawnictwoTreść komentarza: upchacie pisiorów i tylko tyleData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:54Źródło komentarza: Budynek po banku zmieni właściciela. Radni zgodzili się na kupno
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama