Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bezrobocie spada. Czy taka tendencja utrzyma się dłużej?

W powiecie ostrowieckim stopa bezrobocia na koniec maja 2022 roku wyniosła 8,6 %, w województwie świętokrzyskim 6,8 %, a w Polsce 5,1 %.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

Bezrobotni i przedsiębiorcy to dwie grupy osób, które najczęściej korzystają ze wsparcia urzędów pracy i to do nich kierowane są różnorodne formy wsparcia. Pracodawcy tylko w ubiegłym roku zgłosili 2580 ofert pracy do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaś pracownicy instytucji wydali 4 tysiące skierowań dla bezrobotnych. Należy pamiętać, że często umowy są krótkotrwałe, zatrudnieni nie sprawdzają się na danych stanowiskach i wracają do urzędu.

źródło grafiki: Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim

W poszukiwaniu pracy, ofert szkoleń, aktywizacji zawodowej pomagają urzędnicy, na takie działania zabezpieczono około 14 milionów złotych z tych pieniędzy wydatkowano już 68 procent. Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu cały czas realizuje różne programy wsparcia dla ludzi młodych, poszukujących pracy m.in. projekt „Od bierności do zawodowej aktywności”. W dalszym ciągu Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim dysponuje gamą form wsparcia dla bezrobotnych, na pomoc mogą liczyć także obywatele Ukrainy.  O wszystkich formach wsparcia, szkoleniach, ofertach pracy przeczytają Państwo na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zobacz również: M. Stafijowska: Obszary działania urzędu są bardzo szerokie

 


Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Data dodania komentarza: 06.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowData dodania komentarza: 05.10.2022, 22:33Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 22:24Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 19:11Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Data dodania komentarza: 05.10.2022, 18:19Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęData dodania komentarza: 05.10.2022, 17:53Źródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama