Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wójt Hubert Żądło z absolutorium. Radni byli jednomyślni

Radni Rady Gminy w Bałtowie nie mieli wątpliwości jak ocenić pracę wójta Huberta Żądło. Uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania za 2021 rok jak i udzielenia absolutorium za miniony rok zostały przyjęte jednogłośnie.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

W poniedziałek, 27 czerwca zebrali się radni gminy Bałtów. W porządku sesji znalazł się punkt- przedstawienie raportu o stanie gminy Bałtów za rok 2021. Referując dane zawarte w dokumencie, wójt Hubert Żądło przypomniał, że w ubiegłym roku do gminnej kasy wpłynęło ponad 14 mln złotych środków zewnętrznych. Część inwestycji jest już zrealizowana, część jest w trakcie. Jak wynika z danych zawartych w raporcie, dochód na jednego mieszkańca w 2021 roku wynosił 6 500 złotych. Natomiast wydatki to kwota 6 090 złotych. Zadłużenie w przeliczeniu na jednego mieszkańca w ubiegłym roku wynosiło 3500 złotych. Gmina ma zadłużenie około 11 mln złotych.

Sesja Rady Gminy Bałtów / fot. LOKALNA.TV

Dochody gminy na koniec 2021 roku to kwota 22 mln 582 535 złotych, natomiast wydatki osiągnęły ostatecznie kwotę 21 mln 023 240 złotych. Nadwyżka budżetowa to ponad 1,5 mln złotych. 
Po wysłuchani analizy, radni mieli czas na debatę. Głos zabrali radni: Aneta Kudas, Jarosław Chodała. Dorota Przygoda, Anna Mroczek, Jerzy Dunal, Krzysztof Misiura, Henryk Cielebąk i przewodniczący Rady Gminy- Henryk Cichocki. 
Radni pochwalili zaangażowanie wójta, podziękowali za inwestycje zrealizowane w ich sołectwach. 
W głosowaniu w sprawie udzielenia wójtowi gminy Bałtów wotum zaufania za 2021 rok, jednomyślnie byli za. Podobnie jak podczas głosowania nad udzieleniem absolutorium wójtowi Hubertowi Żądło za wykonanie budżetu za 2021 rok.

Sesja Rady Gminy Bałtów / fot. LOKALNA.TV

To nie jest tylko moja zasługa. To jest praca zespołowa, państwa radnych, sołtysów. Cieszę się, że darzycie mnie zaufaniem, że moja praca jest dobrze oceniana, a przede wszystkim, że udało sie tak wiele zrealizować. Środki, jakie dostała nasza gmina w ubiegłym roku, były rekordowe. Ale myślę, że jak będziemy rozmawiać o podsumowaniu tego roku, będzie to jeszcze większa kwota.
 

-powiedział Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Sesja Rady Gminy Bałtów / fot. LOKALNA.TV

Radni na poniedziałkowej sesji podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2021 rok.  

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WitekTreść komentarza: To ma być wizytówką miasta ludzie 😂😂😂OCHYDAData dodania komentarza: 13.08.2022, 12:47Źródło komentarza: Otoczenie dworca wschodniego zmieniło swoje oblicze A Autor komentarza: LOKALNA.TVTreść komentarza: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2, 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 16 1240 5035 1111 0010 9703 7083 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW Tytułem: Darowizna dla MarkaData dodania komentarza: 13.08.2022, 11:49Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: [email protected]Treść komentarza: Pozdrawiam. Proszę o nr. konta chętnie pomogę (ale nie wiem jak?)Data dodania komentarza: 13.08.2022, 11:30Źródło komentarza: Pomóżmy Markowi stanąć na nogiAutor komentarza: ,Treść komentarza: Przejście dla pieszych ulica Wspólna i zaparkowane przy nim pojazdy. Ktoś to kontroluje nadzoruje?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 10:25Źródło komentarza: Czy piesi są bezpieczni na przejściach?Autor komentarza: EwaTreść komentarza: To nie natura niszczy, tylko człowiekData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:20Źródło komentarza: Sandomierskie wąwozy zostaną zabezpieczoneAutor komentarza: Patrzący z bliskaTreść komentarza: Szanowna Pani Burmistrz Ćmielowa- Joanno Suska !...litości nad nami wszystkimi .Słuchaczami lokalnych radiowych rozgłośni i lokalnej T V.?!!! W ilu jeszcze" perspektywach" zamierza Sz.Pan wystąpic???Data dodania komentarza: 08.08.2022, 10:58Źródło komentarza: TELEFAKTY - 5.08.2022 r.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama