Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Co dalej z budową stadionu lekkoatletycznego?

Trzeci przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim nie został rozstrzygnięty.
Ładuję odtwarzacz...

Pierwszy przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim został unieważniony z powodu awarii systemu na platformie zamówień publicznych. Drugi również został unieważniony ponieważ kwota zaoferowana przez jedynego oferenta przewyższała tą z kosztorysu o 6,8 mln złotych. Trzeci przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu również nie został rozstrzygnięty.

Kwota znacznie przewyższyła tą, którą mieliśmy zabezpieczoną w budżecie. Oferta opiewała na kwotę 24 480 tysięcy złotych - informuje Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.   . 

To o ponad 8 mln złotych więcej niż budżet inwestycji. Ofertę złożyła ta sama firma, która stanęła do drugiego przetargu.  I zaproponowała o 1,3 mln złotych więcej niż w poprzednim. Natomiast na remont hali sportowych przy Szkole Mistrzostwa Sportowego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Kilińskiego w Ostrowcu, chętnych nie było.  

 Przypomnijmy, powiat ostrowiecki na budowę stadionu lekkoatletycznego oraz remonty dwóch hali sportowych dostał 16 mln 380 tysięcy złotych z Polskiego Ładu. Aby wykorzystać dofinansowanie z budżetu państwa, zarząd powiatu może zdecydować się na dołożenie 8 mln złotych i przyjęcie jedynej oferty bądź unieważnić postępowanie przetargowe i ogłosić kolejny przetarg, na co jeszcze ma czas. 
Powiat do otrzymanych środków z budżetu państwa musi dołożyć wkład własny. Brakująca kwota może pochodzić z kasy powiatu. Może to być kredyt albo też dotacja od innego samorządu. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama