Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pomoc uchodźcom z Ukrainy słabnie

Coraz mniej osób przynosi pomoc rzeczową do powiatowego punktu pomocy humanitarnej, z którego korzystają Ukrainki i ich dzieci mieszkające w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ładuję odtwarzacz...

Od końca lutego w Ostrowcu Świętokrzyskim działa powiatowy punkt pomocy humanitarnej. W magazynie przy ulicy Mickiewicza składowana jest pomoc rzeczowa dla Ukrainek i ich dzieci. Na początku swojej działalności magazyn prowadzony przez PCK czynny był codziennie. Dziś punkt otwarty jest tylko trzy dni w tygodniu. 

W ubiegłym tygodniu nasz punkt odwiedziło około pół tysiąca osób z Ukrainy, to głównie kobiety. Wprowadziliśmy pewne zasady korzystania z pomocy. Wiąże się to również z tym, że już nie dysponujemy taką ilością towarów, jak jeszcze kilka tygodni temu  

  - wyjaśnia Beata Barska - Jagiełło z PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Mieszkańcy Ostrowca już tak chętnie nie przynoszą żywności, ubrań czy środków higienicznych. Pomoc Ukrainkom i ich dzieciom opiera się głównie na tym, co PCK dostanie od firm i darczyńców. 
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama