Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Łukasz Krupiński zagrał w Ćmielowie

W sobotę (18 czerwca) w Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” wystąpił światowej sławy pianista, półfinalista Konkursu Chopinowskiego – Łukasz Krupiński.
Łukasz Krupiński zagrał w Ćmielowie
Łukasz Krupiński wystąpił w Ćmielowie. 18.06.2022 r. / fot. Dom Kultury im. W. Gombrowicza

Z klasyką przez Polskę to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego,  który Narodowy Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Jak czytamy na stronie internetowej NIMiT, jego celem jest docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi. 

Łukasz Krupiński w sobotni wieczór wystąpił w Ćmielowie, prezentując publiczności muzykę Chopina i Ravela. 

Łukasz Krupiński wystąpił w Ćmielowie. 18.06.2022 r. / fot. Dom Kultury im. W. Gombrowicza

*****

Łukasz Krupiński urodził się w Warszawie w 1992 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wielu 5 lat. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego. Obecnie studiuje w Hanowerze w klasie profesora Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theatre und Medien.Pianista jest  zwycięzca 7. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino oraz zdobywcą wszystkich nagród specjalnych: Nagroda Publiczności, Nagroda Krytyków Muzycznych i Nagroda za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą (wrzesień 2016).  W 2017 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Ferruccio Busoniego w Bolzano. Jest zdobywcą pierwszych nagród na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych w Aachen i w Hanowerze. W październiku 2015 roku będąc półfinalistą znalazł się w prestiżowym gronie 20 najlepszych pianistów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował na najbardziej prestiżowych scenach na świecie: St, Martin in the Fields Royal Albert Hall w Londynie, w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Cadogan Hall w Chelsea,  czy Filharmonii Narodowej w Warszawie.  Jest cenionym interpretatorem muzyki Fryderyka Chopina, Maurice-a Ravela i Aleksandra Skriabina. Jego debiutancki album Espressione został nominowany do ICMA (International Classical Music Awards). 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama