Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Spotkanie na Karczówce. Gość specjalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha

W tym roku, jako Polska przekraczamy symboliczny próg w naszej relacji z Unią Europejską. Osiemnaście lat temu zostaliśmy włączeni w struktury tej wspólnoty, ciesząc się z licznych przywilejów i dodatkowych możliwości rozwoju i współpracy. Wspólnie ze środowiskami młodzieży, szkołami i samorządami lokalnymi, europoseł Adam Jarubas zainicjował projekt „18-tka Polski w UE”.
Spotkanie na Karczówce. Gość specjalny: Maciej Zakrocki oraz Joanna Warecha

W ramach projektu „18-tka Polski w UE” 28 maja o godz.10.00 z inicjatywy europosła odbędzie się spotkanie w Kielcach na Karczówce (pl. Karczówka Klasztor 1, 25-755 KIELCE), podczas którego będzie można porozmawiać o szansach i wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem UE.
 

Chcemy świętować i rozszerzać naszą współpracę, zachęcając młodych ludzi do bliższego poznania Unii Europejskiej jako organizacji, która zapewnia stabilność, bezpieczeństwo i wspiera rozwój państwa członkowskich. Wiemy, że pokłady energii, ciekawości i potrzeby działania, które drzemią w młodzieży, mogą sprawić, że ta relacja będzie rozwijała się jeszcze bardziej dynamicznie - mówi Adam Jarubas.

Czy jakiekolwiek zmiany we współczesnym świecie są możliwe bez udziału osób młodych? 

My wiemy, że NIE!  W tym roku świętujemy 18 lat członkostwa w Unii Europejskiej i jesteśmy przekonani, że siłą napędową różnych projektów, również na arenie międzynarodowej, jest młodzież. Wychodząc naprzeciw Waszej aktywności i chęci do działania, serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się 28 maja na Karczówce. Podczas eventu spotkacie się z Maciejem Zakrockim, znanym dziennikarzem, reżyserem i scenarzystą, który zna Europę jak mało kto. Przez wiele lat relacjonował pracę struktur europejskich jako korespondent TVP i chętnie odpowie na pytania o naszą europejską dojrzałość. Następnie będziecie mieć mogli poznać Joannę Warechę, dziennikarkę, aktywistkę, dokumentalistkę i reżyserkę filmów dokumentalnych, która poprowadzi specjalną edycję naszej Warsztatowni. Przed Wami olbrzymia dawka energii, inspiracji i zabawy - zachęcamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona! - Serdecznie zapraszam, Adam JarubasZapisy na warsztaty:

https://app.evenea.pl/event/860621-14/?fbclid=IwAR2HO74Z4e5cu94p_RLXzIuv8kKRsVeZ9EV8DvhCs8pybGxkw64p5_DM3dQ

 
Program spotkania:

 

Godz.10.00
Rozmowa z Maciejem Zakrockim - spotkanie otwarte dla wszystkich.
Świętowanie jubileuszu 18 lat obecności Polski w UE do dobry moment, żeby postawić sobie pytania o naszą europejską „dojrzałość” - na ile potrafimy wykorzystywać szanse związane z integracją i wspólnie stawiać czoło problemom. Naszemu gościowi, który przeprowadził setki wywiadów z najważniejszymi politykami europejskimi zadamy pytania o to  jak ocenia obecną kondycję UE, pozycję Polski, a także o kulisy najważniejszych momentów, które zdecydowały o obecnym kształcie Europy.


Godz. 13.00
Warsztat "Młodzi! Potrzebujemy Was jak tlenu" - Joanna Warecha (obowiązują zapisy).
W trakcie trwania warsztatu młodzi ludzie dowiedzą się czym jest mocna strona, ale też ...jak ograniczenia przekuć w sukces. W każdym człowieku drzemie talent, umiejętność, które mogą zmienić życie każdego z nas, ale ważne jest to, że mogą zmienić nie tylko najbliższe otoczenie, ale całe regiony. Jak osiągnąć wymarzony cel? Jak zmienić świat na lepszy, sprawiedliwszy i bezpieczniejszy? Czy bez młodego pokolenia jest/będzie to możliwe? W czasie warsztatu nie zabraknie dobrej zabawy, ciekawych ćwiczeń, wiedzy i energii, której wszyscy potrzebujemy.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama