" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Od nich zależy nasze życie. W sierpniu Świętokrzyskie Święto Pszczoły

Podczas spotkania z mediami, prezes Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg” przedstawił działania stowarzyszenia na rzecz ochrony pszczół i edukacji w tym zakresie. Oficjalnie poinformowano o organizacji XV Świętokrzyskiego Święta Pszczoły w Bałtowie.
Ładuję odtwarzacz...

Od 19 do 21 sierpnia w Bałtowie odbędzie się jubileuszowe XV  Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” wraz ze swoimi partnerami jest w trakcie przygotowań tego wydarzenia, za nim jednak wspólne świętowanie to zaproszenie do udziału w drugiej edycji konkursu „Pszczoły - nasze życie”. Pierwsza edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, w ubiegłym roku przesłano ponad 150 prac. 

To się wiąże z tym, że cenne nagrody otrzymują autorzy prac, ale także szkoły lub placówki, które reprezentują. One otrzymują domki dla pszczół, liczne publikacje, bomby nasion kwietnych, dzięki którym mogą w pobliżu placówki stworzyć takie przyjazne miejsce dla dzikich pszczół i prowadzić dalej w tym zakresie edukację.

mówił - Jarosław Kuba, prezes LGD „Krzemienny Krąg”.

W konkursie „Pszczoły - nasze życie” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, świetlic środowiskowych, placówek opiekuńczych . Prace konkursowe należy przesłać do organizatora do 20 czerwca tego roku. Więcej o konkursie na stronie internetowej LGD „Krzemienny Krąg”.

Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” już za kilka miesięcy rozpocznie wyjątkowy program edukacyjny dla szkół, który oficjalnie ogłosi najprawdopodobniej podczas tegorocznego Świętokrzyskiego Święta Pszczoły w Bałtowie. Kolejnym działaniem „Krzemiennego Kręgu” jest zbiórka funduszy na rzecz odbudowy gospodarstw pasiecznych zniszczonych podczas wojny w Ukrainie.

Także my zastanawialiśmy się, w jaki sposób my, w trakcie trwania wojny lub po jej zakończeniu możemy pomóc. Ponieważ jednym z naszych profilowych działań jest pszczelarstwo i ochrona bioróżnorodności, to w naturalny sposób skierowaliśmy swoje siły, aby wesprzeć odtworzenie zniszczonych gospodarek pasiecznych na Ukrainie.

mówił - Jarosław Kuba, prezes LGD „Krzemienny Krąg”.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, firmy, instytucje, punkty usługowe do zaangażowania się w tą akcję, oficjalnie rozpocznie się ona w przyszłym tygodniu.  


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama