Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Od nich zależy nasze życie. W sierpniu Świętokrzyskie Święto Pszczoły

Podczas spotkania z mediami, prezes Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg” przedstawił działania stowarzyszenia na rzecz ochrony pszczół i edukacji w tym zakresie. Oficjalnie poinformowano o organizacji XV Świętokrzyskiego Święta Pszczoły w Bałtowie.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

Od 19 do 21 sierpnia w Bałtowie odbędzie się jubileuszowe XV  Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” wraz ze swoimi partnerami jest w trakcie przygotowań tego wydarzenia, za nim jednak wspólne świętowanie to zaproszenie do udziału w drugiej edycji konkursu „Pszczoły - nasze życie”. Pierwsza edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, w ubiegłym roku przesłano ponad 150 prac. 

To się wiąże z tym, że cenne nagrody otrzymują autorzy prac, ale także szkoły lub placówki, które reprezentują. One otrzymują domki dla pszczół, liczne publikacje, bomby nasion kwietnych, dzięki którym mogą w pobliżu placówki stworzyć takie przyjazne miejsce dla dzikich pszczół i prowadzić dalej w tym zakresie edukację.

mówił - Jarosław Kuba, prezes LGD „Krzemienny Krąg”.

W konkursie „Pszczoły - nasze życie” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, świetlic środowiskowych, placówek opiekuńczych . Prace konkursowe należy przesłać do organizatora do 20 czerwca tego roku. Więcej o konkursie na stronie internetowej LGD „Krzemienny Krąg”.

Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” już za kilka miesięcy rozpocznie wyjątkowy program edukacyjny dla szkół, który oficjalnie ogłosi najprawdopodobniej podczas tegorocznego Świętokrzyskiego Święta Pszczoły w Bałtowie. Kolejnym działaniem „Krzemiennego Kręgu” jest zbiórka funduszy na rzecz odbudowy gospodarstw pasiecznych zniszczonych podczas wojny w Ukrainie.

Także my zastanawialiśmy się, w jaki sposób my, w trakcie trwania wojny lub po jej zakończeniu możemy pomóc. Ponieważ jednym z naszych profilowych działań jest pszczelarstwo i ochrona bioróżnorodności, to w naturalny sposób skierowaliśmy swoje siły, aby wesprzeć odtworzenie zniszczonych gospodarek pasiecznych na Ukrainie.

mówił - Jarosław Kuba, prezes LGD „Krzemienny Krąg”.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, firmy, instytucje, punkty usługowe do zaangażowania się w tą akcję, oficjalnie rozpocznie się ona w przyszłym tygodniu.  


Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Data dodania komentarza: 06.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowData dodania komentarza: 05.10.2022, 22:33Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 22:24Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 19:11Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Data dodania komentarza: 05.10.2022, 18:19Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęData dodania komentarza: 05.10.2022, 17:53Źródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama