Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Dookoła Wody Festiwal 2014

Już 26 i 27 lipca Sandomierz zaprasza na prawdziwą ucztę muzyczną. Tegoroczny festiwal oferuje wielbicielom Muzyki Świata mnóstwo różnorodnych brzmień będących efektem fuzji i zaskakujących zestawień uznanych w kraju i za granicą wykonawców. Wystąpią m.in. Stanisław Soyka, Szantażyści, Ekt Gdynia.

Tegoroczny festiwal oferuje wielbicielom Muzyki Świata prawdziwą ucztę - pełną różnorodnych brzmień będących efektem fuzji i zaskakujących zestawień uznanych w kraju i za granicą wykonawców.

Pierwszy koncert w ramach Festiwalu odbędzie się w sobotę 26 lipca. Na scenie położonej na bulwarze im. J. Piłsudskiego w Sandomierzu, przy samej rzece Wiśle oraz niedawno otwartych basenach, swe recitale zaprezentują wykonawcy znani ze scen Etno, Folk, Szanty oraz Piosenki Turystycznej. O godzinie 18.00 posłuchamy Szanty Klasycznej w wykonaniu zespołowi niezwykle wiernemu temu gatunkowi muzycznemu o nazwie SZANTAŻYŚCI. Następnie na scenie pojawi się legendarna grupa EKT GDYNIA, która, zabierze swoich fanów w podróż po morzach, jeziorach oraz górskich bezdrożach. Koncerty tego zespołu są zawsze dużym wydarzeniem, a echa ich piosenek rozbrzmiewają w duszach fanów przez cały rok. Kolejnym projektem muzycznym, który rozgości się na scenie festiwalowej przy Wiśle, będzie Studium Instrumentów Etnicznych. Zespół określa swoją twórczość jako Psych Folk, a każdy z koncertów ekipy ze Skarżyska Kamiennej to niemal wydarzenie parateatralne. Uczestnicy koncertu, z pewnością, wejdą w interakcję z grupą, co będzie miało finał we wspólnym muzykowaniu Studium Instrumentów Etnicznych i publiczności.


Festiwalowa niedziela to przede wszystkim koncert na sandomierskim Dziedzińcu Zamkowym w wykonaniu niezwykłego, multikulturowego projektu, w którego skład 

wchodzą takie osobowości sceniczne jak: Stanisław Soyka, Mamadou Diouf, Pako Sarr oraz Buba Kuyateh. Muzycy, po raz pierwszy spotkali się latem, roku 2012 na Saskiej Kępie w Warszawie. Legenda głosi, że do grających przy Cafe Baobab muzyków z Gambii i Senegalu niespodziewanie dołączył Stanisław Soyka. Świadkowie tego niecodziennego wydarzenia przy ulicy francuskiej z niecierpliwością wyczekują na kolejną okazję, kiedy będą mogli znów poczuć tę niesamowitą energię, będącą efektem spotkania się wirtuozów z różnych kontynentów.

Drugim wydarzeniem niedzielnego koncertu w ramach Dookoła Wody Festival będzie recital trójmiejskiego zespołu FORMACJA. Filarami grupy są Krzysztof Jurkiewicz i Jacek Jakubowski, którzy swoje doświadczenie sceniczne zbierali lub nadal zbierają w takich legendarnych zespołach jak PACKET, SŁODKI CAŁUS OD BUBY, KREWNI I ZNAJOMI KRÓLIKA czy SMUGGLERS. Świetne teksty doskonale wykonana muzyka i nietuzinkowe osobowości wszystkich wykonawców ze składu FORMACJA będą niewątpliwie znakomitym zwieńczeniem  niedzielnego koncertu na Dziedzińcu Zamkowym w Sandomierzu.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: uczciwy,jedenTreść komentarza: Bardzo proszę ujawnijcie zarobki w szpitalu bo słyszałem ,że lekarz ponad 200tys m-c ,pielęgniarka 10 tys. a starsza 12 tys plus dodatki ,tak tylko proszę żeby każdy widział dlaczego jest żleData dodania komentarza: 28.01.2026, 17:17Źródło komentarza: Samorządy apelują o pilne działania dla ratowania szpitali powiatowychAutor komentarza: JaśTreść komentarza: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził mów za siebie geniuszuData dodania komentarza: 28.01.2026, 07:31Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: annaTreść komentarza: Wójcie wprost przeciwnie z tym wsłuchiwaniem. Jednym pan wykonał oświetlenie uliczne co 50 metrów a od innych wymagał by wyrazili zgodę na postawienie słupa lampy ulicznej w pasie drogowym należącym do Gminy który bezpośrednio sąsiaduje z tymi działkami. Jedni mogą mieć całe ulice oświetlone a inni długie nieoświetlone ulice od lat. Myślę jak i wielu innych mieszkańców że pana kadencja trwa za zbyt długo.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 21:11Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: JmTreść komentarza: Będą nowe przystanki więc nie warto inwestować w stare.j.m.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 13:09Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: rozdawnictwoTreść komentarza: upchacie pisiorów i tylko tyleData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:54Źródło komentarza: Budynek po banku zmieni właściciela. Radni zgodzili się na kupnoAutor komentarza: lenistwoTreść komentarza: młody człowieku zerknij w lustro bo to jest straszne co z sobą robiszData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:50Źródło komentarza: M. Gębura. Chcę wycisnąć 200 kilogramów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama