Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

A. Pałka : Polskie rolnictwo to część ogólnoświatowego systemu

Dlaczego w Polsce mamy rekordowe ceny zbóż? Wyjaśnia Artur Pałka, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ładuję odtwarzacz...

Rynek zbóż w Polsce to mały element ogólnoświatowej układanki. To, ile zarobi polski rolnik, zależy od wielu czynników. Ważna jest pogoda, ale  nie bez znaczenia są kryzysy polityczne, pandemia, susza czy wreszcie wojna na Ukrainie. Obecnie ceny zbóż na skupach osiągają rekordowe kwoty. Za tonę pszenicy można dostać 1600 złotych, za tonę kukurydzy - 1400 złotych, a za tonę rzepaku nawet 5 000 złotych. Jakie są przyczyny występowania tak wysokich cen, wyjaśnia Artur Pałka- kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Ostrowcu Świętokrzyskim.  
 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama