Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Bałtów chce zadbać o klimat

Gmina Bałtów jako jedna z pierwszych przystąpiła do programu „Czyste Powietrze” i jako pierwsza utworzyła punkt obsługi interesantów, w którym przyjmuje wnioski od osób, które chcą uzyskać dofinansowanie. W trosce o powietrze w tej miejscowości samorząd przystępuje do kampanii „Bałtów z klimatem”.
Ładuję odtwarzacz...

Akcja „Bałtów z klimatem” ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na ekologiczny styl życia, który będzie miał wpływ na ekonomie, da oszczędności w budżecie gminy i w budżetach domowych. 

- Chcemy edukować mieszkańców, że są dostępne środki, można z nich skorzystać, że jest łatwość w pozyskaniu tych środków i to wpływa na środowisko, na powietrze. To jest nasz wspólny cel, aby zadbać o czyste powietrze nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń

- mówi wójt gminy Waśniów, Hubert Żądło

Gmina Bałtów w swoich ekologicznych działaniach za priorytet uważa skanalizowanie wszystkich miejscowości dążąc do tego, aby uzyskać wynik chociaż 70%, bo do niedawna było to zaledwie 40%. Czyste powietrze w Bałtowie może przyciągnąć i inwestorów, np. w branży turystycznej, i turystów, dlatego nie bez znaczenia jest czym w Bałtowie oddychamy. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama