Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podpisano 16-tysięczną umowę w ramach programu „Czyste Powietrze”

W poniedziałek (15 listopada) w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisano 16-tysięczną umowę na dofinansowanie inwestycji z programu „Czyste powietrze”. Jej beneficjentką jest Karolina Rejnowicz.
Ładuję odtwarzacz...

Program "Czyste powietrze" trwa od prawie trzech lat, w tym czasie na wsparcie ekologicznych rozwiązań wnioskujący otrzymali ponad 155 milionów złotych. Warto pamiętać, że zakup i montaż kotła na węgiel będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie już dotacji na to źródło ciepła. Ponadto, od 1 lipca zwiększono progi dochodowe uprawniające do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji.

WFOŚiGW w Kielcach jest liderem w realizacji programu „Czyste Powietrze”. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Okres realizacji programu ma sięgać do 2030 r., a jego budżet wynosi 103 miliardy złotych. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama