Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
::: ZOBACZ :::
Reklama

Harmonogram rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19

Harmonogram rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19
źródło: gov.pl
Podziel się
Oceń

Aktualnie do przyjmowania szczepionki przeciwko COVID-19 uprawnione są osoby z tzw. grupy zero, tj. m.in. pracownicy służby zdrowia, zarówno lekarze, pielęgniarki, jak też obsługa administracyjna. Od piątku 15 stycznia do grona osób uprawnionych do zarejestrowania się na szczepienie dołączą  osoby z tzw. grupy I, a w pierwszej kolejności będą to seniorzy w wieku 80+. Uzasadnienie decyzji przedstawił szef KPRM, Michał Dworczyk:

Między 15 a 22 stycznia na konkretny termin szczepienia rejestrować mogą się tylko seniorzy 80+. Podjęliśmy tę decyzję ze względu na rekomendacje Rady Medycznej.  Seniorzy 80+ są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem COVID-19, dlatego to oni będą mogli wybierać na początku dogodne terminy.

Od 22 stycznia dokonywać rejestracji na szczepienia będą mogły również osoby powyżej 70 roku życia. Zarejestrować się będzie można na trzy sposoby:

  • telefonicznie- dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989
  • online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl
  • w wybranym punkcie szczepień (mapa punktów szczepień dostępna tutaj)

źródło://twitter.com/MZ_GOV

 

Podczas rejestracji trzeba będzie wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów – wystarczy nr PESEL.

Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia. O starcie rejestracji dla kolejnych grup Ministerstwo Zdrowia będzie informować na bieżąco. 

źródło://twitter.com/MZ_GOV

 

Od 15 stycznia zostanie także uruchomiony formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób w przedziale wiekowym 18-69 lat. Będzie on dostępny na stronie  www.gov.pl/szczepimysie. Każdy kto wypełni formularz, dostanie maila z informacją o wystawieniu skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla jego grupy wiekowej lub zawodowej. Wówczas będzie można dokonać rejestracji. Co istotne, seniorzy powyżej 70 roku życia nie muszą dokonywać zgłoszenia chęci szczepienia, mogą od razu przystąpić do rejestracji zgodnie z harmonogramem:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

  

źródło://twitter.com/MZ_GOV

 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

287201 10.04.2021 09:38
dlaczego przesunięto terminy szczepień aż o 10 dni w Ostrowcu Św.,co się dzieje w tym błaganie , punkt szczepień Rosochy 47 ! nie pojęte

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ArcziTreść komentarza: FajnieData dodania komentarza: 26.04.2026, 23:38Źródło komentarza: Wysoka porażka w Sosnowcu. Zagłębie lepsze od KSZOAutor komentarza: mądryTreść komentarza: wymyśla się jakieś idiotyzmy zamiast odwiedzić firmy ostrowieckie i porozmawiać dlaczego tak wysokie podatki i co zrobić ,żeby firmy chciały inwestować zamiast obciążać ich ogromnymi kosztami a z zewnątrz firmy ULGI ,czy prezydent był gdzieś i rozmawiał? to nie jest gospodarz ,tak to też potrafię podnieść rekordowo podatki od nieruchomości i udawać że jest się przedsiebiorczymData dodania komentarza: 26.04.2026, 14:14Źródło komentarza: OstraKarta rośnie w siłę. Nowe firmy i kolejne zniżki dla mieszkańców OstrowcaAutor komentarza: MalyTreść komentarza: Czekam zrobic darmową komunikacji jak jest w starachowicachData dodania komentarza: 25.04.2026, 19:38Źródło komentarza: Jak odzyskać pasażerów? O promocji komunikacji miejskiejAutor komentarza: Ostrowczanin .Treść komentarza: Tylko szkoda , ze te autobusy sa dostosowane do przewozu pseudo urzednikow do pseudo urzedow. Natomiast pozostali mieszkancy oraz gocie nadal musza korzystac z innego transportu, bo transport miejski nie jest dopasowany do realiow przyklad dojazd w niedziele na dworzec PKP na pociag do Krakowa o godz 5. Tak samo jest przy ostatnim poxiagu ze Skarrzyska trzeba w ciemnosci czekac na taksowke, bo autobusy juz nie jezdza.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:43Źródło komentarza: Jak odzyskać pasażerów? O promocji komunikacji miejskiejAutor komentarza: ***Treść komentarza: Daj spokój "czlowieku"!Data dodania komentarza: 23.04.2026, 04:29Źródło komentarza: Andrzej Kryj o nowym stowarzyszeniu premiera MorawieckiegoAutor komentarza: .Treść komentarza: Trzecia kadencja i starczy! Czas najwyższy na emeryturę !Data dodania komentarza: 22.04.2026, 16:16Źródło komentarza: Irena Renduda-Dudek o pracy radnych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama