Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
::: ZOBACZ :::
Reklama

Szkoły Konarskiego ostrowieckim liderem edukacji

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Do dobrych wyników osiąganych przez uczniów z Niepublicznych Szkół im. St. Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaczynamy się przyzwyczajać.  Tegoroczny egzamin ósmoklasistów i matura tylko to potwierdzają. Jest kolejny sukces. Średnie z egzaminów po szkole podstawowej przedstawiają się następująco:

  • język polski - 80,30% (średnia: krajowa - 59%, wojewódzka - 59%, powiatu - 58%, miasta - 57%),
  • matematyka - 77,07% (średnia: krajowa - 46%, wojewódzka - 46%, powiatu - 43%, miasta - 44%),
  • język angielski - 93,07% (średnia: krajowa -  54%, wojewódzka - 52%, powiatu -54%, miasta -
    58%).

Zatem w województwie świętokrzyskim "Konarski" po raz kolejny okazał się najlepszy z języka angielskiego, a ogólnie zajął II miejsce, ze stratą jedynie 0,5% do miejsca I.

Uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w powiecie ostrowieckim osiągnęli najlepszy wynik z egzaminu dojrzałości. Konarski’ pod względem osiągniętych wyników (średnio 78,5%) uplasował się na drugim miejscu w województwie. Zdawalność oczywiście wyniosła 100%.

Ten rok szkolny do łatwych nie należał. Nauka z powodu pandemii przeniosła się do świata wirtualnego, obaw mogło być zatem sporo. Wyniki z przedmiotów ścisłych i języka angielskiego są bliskie ideałowi. "Konarski" jako szkoła dwujęzyczna podnosi poprzeczkę coraz wyżej , ale nie ma w tym nic złego, bo  w edukacji warto dążyć do doskonałości. Dr Kinga Wnuk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Liceum im. Stanisława Konarskiego   podkreśla, że każdy sukces jest sukcesem wspólnym: uczniów, pedagogów i rodziców.

Rekrutacja do Niepublicznych Szkół im St. Konarskiego została już zakończona, w liceum w nowym roku szkolnym naukę w klasie pierwszej rozpocznie 18 osób. 
 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Przedsiębiorczość i edukacja
Rynek pracy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: aaTreść komentarza: Powinni was wyrzucić z PIS za zdradę partiiData dodania komentarza: 1.05.2026, 11:21Źródło komentarza: Andrzej Kryj o nowym stowarzyszeniu premiera MorawieckiegoAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Wspaniały talent 🩵Data dodania komentarza: 30.04.2026, 20:25Źródło komentarza: A. Smolińska: kabaret to dla nas śmiechoterapiaAutor komentarza: ArcziTreść komentarza: FajnieData dodania komentarza: 26.04.2026, 23:38Źródło komentarza: Wysoka porażka w Sosnowcu. Zagłębie lepsze od KSZOAutor komentarza: mądryTreść komentarza: wymyśla się jakieś idiotyzmy zamiast odwiedzić firmy ostrowieckie i porozmawiać dlaczego tak wysokie podatki i co zrobić ,żeby firmy chciały inwestować zamiast obciążać ich ogromnymi kosztami a z zewnątrz firmy ULGI ,czy prezydent był gdzieś i rozmawiał? to nie jest gospodarz ,tak to też potrafię podnieść rekordowo podatki od nieruchomości i udawać że jest się przedsiebiorczymData dodania komentarza: 26.04.2026, 14:14Źródło komentarza: OstraKarta rośnie w siłę. Nowe firmy i kolejne zniżki dla mieszkańców OstrowcaAutor komentarza: MalyTreść komentarza: Czekam zrobic darmową komunikacji jak jest w starachowicachData dodania komentarza: 25.04.2026, 19:38Źródło komentarza: Jak odzyskać pasażerów? O promocji komunikacji miejskiejAutor komentarza: Ostrowczanin .Treść komentarza: Tylko szkoda , ze te autobusy sa dostosowane do przewozu pseudo urzednikow do pseudo urzedow. Natomiast pozostali mieszkancy oraz gocie nadal musza korzystac z innego transportu, bo transport miejski nie jest dopasowany do realiow przyklad dojazd w niedziele na dworzec PKP na pociag do Krakowa o godz 5. Tak samo jest przy ostatnim poxiagu ze Skarrzyska trzeba w ciemnosci czekac na taksowke, bo autobusy juz nie jezdza.Data dodania komentarza: 23.04.2026, 17:43Źródło komentarza: Jak odzyskać pasażerów? O promocji komunikacji miejskiej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama