Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Budują społecznie odpowiedzialne terytorium

Wczoraj, tj. 12 czerwca w siedzibie LGD „Krzemienny Krąg” w Bałtowie odbyło się seminarium animacyjne "Budowanie społecznie odpowiedzialnego terytorium". Organizatorem spotkania był Kielecko-Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, we współpracy z Lokalną Grupą Działania “Krzemienny Krąg” i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Gościem spotkania była wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Dyskutowali o społecznie odpowiedzialnym terytorium, o połączeniu sił różnych instytucji  i podmiotów ekonomicznych aby wspólnie wpłynąć na otaczającą ich rzeczywistość. 
Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego - Renata Janik, podkreślała, że w ekonomii społecznej nie chodzi o wsparcie finansowe osób zagrożonych wykluczeniem, a ich aktywizacja, pobudzenie do życia i działania. 

"W tym roku na wsparcie tego obszaru mamy kwotę ponad 206 mln zł. Są to konkursy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Te konkursy w każdym wymiarze są skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Naszym marzeniem jest również, żeby powstawało jak najwięcej podmiotów ekonomii społecznej i żeby organizacje pozarządowe mogły aplikować o środki unijne" - mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik 


Wicemarszałek przekonywała również, że województwo świętokrzyskie ma bardzo dobre warunki do tego aby podmioty ekonomii społecznej się rozwijały. Jest to m.in. spadek stopy bezrobocia. 
Spotkanie było kontynuacją cyklu dotyczącego budowania społecznie odpowiedzialnego terytorium w powiecie ostrowieckim, opartego na współpracy instytucji publicznych, podmiotów ekonomii społecznych oraz podmiotów prywatnych, co pozytywnie wpływa na rozwój lokalny i umożliwia zaspokojenie potrzeb lokalnej społeczności.
Obecnie w województwie świętokrzyskim funkcjonują cztery Zakłady Aktywności Zawodowej, piąty Zakład ma powstać w Sandomierzu. 
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele gmin, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej (Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy) oraz podmiotów ekonomii społecznej (Warsztaty Terapii Zajęciowej, Centrum Integracji Społecznej, organizacje pozarządowe).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ...Treść komentarza: wowData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Szpitale powiatowe nie chcą umierać na kolanach. Protest przed ministerstwemAutor komentarza: zrażonyTreść komentarza: miasto by się rozwijało jakby rządzili ludzie myślący ekonomicznie,tanie tereny inwestycyjne i póżniej same pieniążki wpływają do budżetu gminy a tak drogie nieruchomości i wysokie podatki ,ja już nie zainwestuje bo za duże koszty i ciągle podnoszone podatki ,firmy rodzinne już się likwidująData dodania komentarza: 1.03.2026, 11:56Źródło komentarza: NA ŻYWO: Gala Żelazne Skrzydła BiznesuAutor komentarza: Lokalna.TVTreść komentarza: Dziękujemy za wszystkie uwagi. Nadmienimy, ze na portalu często publikujemy zdjęcia z wydarzeń, w których nie uczestniczymy z kamerami, a np. otrzymujemy je od organizatorów. Za co również dziękujemy. Tak jest w przypadku wspomnianego zdjęcia „Ostrowiecki szpital z certyfikatem...”- źródło: fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: A sprawa jest poważna. Weźmy główną stronę tego portalu i najnowsze informacje. "Ostrowiecki szpital" - obrzydliwej jakości zdjęcie, cyfrowy zoom ze smartfona. Mam bronić mediów lokalnych, które produkują takie badziewie? A da się lepiej. "Budynek po byłym banku" - wideo świetnej jakości. Po prostu, media lokalne muszą postawić na jakość, smartfony nie nadają się.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 13:07Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: Ostatnie lata to gigantyczny spadek jakości mediów lokalnych! Produkowane przez nich fotoreportaże znacznie obniżyły jakość. Materiały wideo jeszcze bardzie obniżyły jakość. Co się stało? Ja dobrze wiem. Smartfony. Zamiana profesjonalnych aparatów na smartfony tym właśnie skutkuje. Nawet najwyższe modele smartfonów do zdjęć nadają się średnio, a do nagrywania wideo nie nadają się w ogóle. Zatem jak mam bronić mediów lokalnych, skoro te media dostarczają mi tandetne zdjęcia i wideo ze smartfonów? Są nieliczne strony lokalne, gdzie nadal można oglądać profesjonalne fotorelacje i wideo. Ale jest ich coraz mniej. Tym się zajmijcie. Media lokalne muszą stawiać na jakość. Smartfony wyrzucić, kupić porządny sprzęt - który i tak jest tańszy niż smartfonowe flagowce, a oferuje znacznie lepszą jakość i elastyczność.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 12:58Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: MĄDRYTreść komentarza: strategia miasta to podwyższanie podatków i dawanie podwyżek min. w urzędach bo już za siedzenie ponad 8 tys.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to jest chore i nikt z tym nic nie robi ,GÓRCZYŃSKI WRÓĆ TO MOŻE BĘDZIE ZNOWU DYSCYPLINA,KULTURA,LOGICZNE PENSJE I ULGI DLA FIRMData dodania komentarza: 26.02.2026, 13:30Źródło komentarza: Trwają prace nad strategią rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama