Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Spotkanie z poezją francuską w LO Nr I

7 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Stanisława Staszica odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Francuskiej „Zen Maz”. Konkurs adresowany był do uczniów uczących się języka francuskiego. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w Opatowie, Starachowicach, Wymysłowie i w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy prezentowali wiersze w języku francuskim autorstwa Pana ZEN MAZ mieszkającego na stałe w Montrealu, we francuskojęzycznej części Kanady i z sukcesem promującego język francuski.
Spotkanie z poezją francuską  w LO Nr I

Autor: LO Nr I im. St. Staszica

W konkursie Jury przyznało następujące miejsca:

 W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE
- miejsce pierwsze: Amelia Gawecka ze Szkoły Podstawowej nr 5
- miejsce drugie: Maja Cholewińska, Lena Gatkowska, Wiktor Saracen, Aleksander Serafin  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie
- wyróżnienia: Wiktoria Ceglarska i Bernard Łapa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie

W KATEGORII SZKOŁY ŚREDNIE
- miejsce pierwsze ex aequo: Anna Surma z LO im. B. Głowackiego w Opatowie  oraz Natalia Domańska z  LO Nr I  im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim
- miejsce drugie: Karina Staniek z LO Nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Aleksandra Kwiecień z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach
- miejsce trzecie: Julia Gross z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, Julia Majewska z LO nr II i Wiktor Gałka z LO Nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim 
- wyróżnienia: Oliwia Domańska (LO Nr III), Karolina Zakrzewska ( LO nr III), Wiktoria Maj (LO nr III), Maja Nowak (LO w Opatowie), Julia Ostatek (I LO Starachowice), Weronika Szczepanik (I LO Starachowice), Eliza Kozłowska (I LO Starachowice), Zuzanna Kosmala (I LO Starachowice).

Zwycięzcy otrzymali nagrody i gratulacje z rąk Pana Dyrektora Dariusza Kaszuby a nauczyciele języka francuskiego: p. Alicja Samot, p. Beata Zwolińska-Kaptur, p.Edyta Kaptur i p. Karina Kateusz-Dominik podziękowania. 

Sponsorami nagród byli Carrefour des Opinions z Montrealu, Credit Agricole oraz LO Nr I im.St.Staszica.

Pani Joanna Gibalska, organizatorka konkursu dziękuje wszystkim uczestnikom za przygotowane interpretacje wierszy,  a najmłodszym  za dostarczenie dodatkowych miłych wrażeń i emocji.

Za pomoc w przygotowaniu konkursu podziękowania  dla uczniów kl.1d: Oli Sternik,  Magdaleny Krysy, Natalii Lewickiej, Julii Połetek, Klary Pytlakowskiej, Wiktorii Burek, Izabeli Otręby, Jakuba Gallewicza i Michała Serafina oraz dla chętnych dziewcząt z  kl. 3c, 2e, chłopców z kl. 2b i  pani Donaty Maj.
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Wręcz przeciwnie - to idealny człowiek na tym stanowisku. Zaangażowany, oddany, zawsze pełen energii.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 12:25Źródło komentarza: M. Cichosz zapowiada grudzień pełen atrakcji i niespodzianekAutor komentarza: WSTYDTreść komentarza: ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁ SPOKÓJ I NISKIE PODATKI A TERAZ ???Data dodania komentarza: 1.12.2025, 19:33Źródło komentarza: Rada Miasta wprowadza Strefę Płatnego Parkowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama