Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Ostrower zaprasza na festiwal rowerowy

W dniach 18 - 20 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będzie Festiwal Rowerowy OstrowerFest 2018. Stowarzyszenie Ostrower, poprzez organizację wydarzenia chce promować zdrowy styl życia, jaki umożliwia jazda na rowerze.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Stowarzyszenie Ostrower organizuje Festiwal Rowerowy OstroweFest 2018, dzięki któremu w dniach od 18 do 20 maja Ostrowiec Świętokrzyski stanie się rowerową stolicą województwa świętokrzyskiego. Głównym celem wydarzenia jest populatuzacja jazdy na rowerze, turystyki i zdrowego trybu życia. OstrowerFest opiera się o cykl wydarzeń przybliżających szeroko rozumianą kulturę rowerową. W trakcie festiwalu odbywać się będą spotkania z podróżnikami i sportowcami, którzy opowiadać będą m.in. o swojej pasji do jazdy na rowerze. Planowane są także warsztaty mechaniki rowerowej oraz dyskusje poświęcone infrastrukturze rowerowej i bezpieczeństwu na drogach.

Festiwal rozpocznie się w piątek 18 maja w Galerii Fotografii MCK o godz 18:00, gdzie odbędzie się wieczór filmów rowerowych.

W sobotę 19 maja impreza przeniesie się na ostrowiecki Rynek, gdzie mieszkańcy miasta będą mogli podziwiać liczne pokazy m.in. retro rowerów czy jazdy na bicyklu. Ponadto można będzie sprawdzić sprawność swojego roweru, podpatrzeć tajniki mechaniki rowerowej, oznakować rower oraz zapoznać się z trendami rowerowymi w tym sezonie. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali szereg konkursów i atrakcji sportowych. Na koniec drugiego dnia festiwalu zorganizowane zostało spotkanie z podróżnikiem Rafałem Buczkiem, który zdradzi tajniki bikepackingu i opowie o swoich podróżach.

W niedzielę 20 maja o godzinie 10:00 rozpocznie się Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasa przewiduje około 17 kilometrów. Uczestnicy wystartują z płyty Rynku w Ostrowcu Świętokrzyski i zakończą jazdę w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. 
Zapisy na rajd dostępne są do 18 maja na stronie internetowej www.ostrowerfest.pl lub w dzień rajdu od godziny 8:30.

Podczas festiwalu zainaugurowana zostanie kampania społeczna #odpalrower.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach działania publicznego pn. Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

co wy na to ? 12.05.2018 09:23
i to jest to !! a nie propagowanie dewastacji środowiska naturalnego jakimiś monstrualnymi autami, motocyklami czy quadami

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ...Treść komentarza: wowData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Szpitale powiatowe nie chcą umierać na kolanach. Protest przed ministerstwemAutor komentarza: zrażonyTreść komentarza: miasto by się rozwijało jakby rządzili ludzie myślący ekonomicznie,tanie tereny inwestycyjne i póżniej same pieniążki wpływają do budżetu gminy a tak drogie nieruchomości i wysokie podatki ,ja już nie zainwestuje bo za duże koszty i ciągle podnoszone podatki ,firmy rodzinne już się likwidująData dodania komentarza: 1.03.2026, 11:56Źródło komentarza: NA ŻYWO: Gala Żelazne Skrzydła BiznesuAutor komentarza: Lokalna.TVTreść komentarza: Dziękujemy za wszystkie uwagi. Nadmienimy, ze na portalu często publikujemy zdjęcia z wydarzeń, w których nie uczestniczymy z kamerami, a np. otrzymujemy je od organizatorów. Za co również dziękujemy. Tak jest w przypadku wspomnianego zdjęcia „Ostrowiecki szpital z certyfikatem...”- źródło: fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.Data dodania komentarza: 1.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: A sprawa jest poważna. Weźmy główną stronę tego portalu i najnowsze informacje. "Ostrowiecki szpital" - obrzydliwej jakości zdjęcie, cyfrowy zoom ze smartfona. Mam bronić mediów lokalnych, które produkują takie badziewie? A da się lepiej. "Budynek po byłym banku" - wideo świetnej jakości. Po prostu, media lokalne muszą postawić na jakość, smartfony nie nadają się.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 13:07Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: JakośćTreść komentarza: Ostatnie lata to gigantyczny spadek jakości mediów lokalnych! Produkowane przez nich fotoreportaże znacznie obniżyły jakość. Materiały wideo jeszcze bardzie obniżyły jakość. Co się stało? Ja dobrze wiem. Smartfony. Zamiana profesjonalnych aparatów na smartfony tym właśnie skutkuje. Nawet najwyższe modele smartfonów do zdjęć nadają się średnio, a do nagrywania wideo nie nadają się w ogóle. Zatem jak mam bronić mediów lokalnych, skoro te media dostarczają mi tandetne zdjęcia i wideo ze smartfonów? Są nieliczne strony lokalne, gdzie nadal można oglądać profesjonalne fotorelacje i wideo. Ale jest ich coraz mniej. Tym się zajmijcie. Media lokalne muszą stawiać na jakość. Smartfony wyrzucić, kupić porządny sprzęt - który i tak jest tańszy niż smartfonowe flagowce, a oferuje znacznie lepszą jakość i elastyczność.Data dodania komentarza: 27.02.2026, 12:58Źródło komentarza: Media lokalne filarem demokracjiAutor komentarza: MĄDRYTreść komentarza: strategia miasta to podwyższanie podatków i dawanie podwyżek min. w urzędach bo już za siedzenie ponad 8 tys.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to jest chore i nikt z tym nic nie robi ,GÓRCZYŃSKI WRÓĆ TO MOŻE BĘDZIE ZNOWU DYSCYPLINA,KULTURA,LOGICZNE PENSJE I ULGI DLA FIRMData dodania komentarza: 26.02.2026, 13:30Źródło komentarza: Trwają prace nad strategią rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama