Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

I Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej w CKZiU

W poniedziałek 26 marca, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Jest takie miejsce, jest taki kraj…” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego pan Zbigniew Dudy. Była to pierwsza, ale niezwykle ważna edycja dla szkoły, ponieważ odbyła się w roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs został przeprowadzony w ramach Tygodnia Kultury Języka Ojczystego.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Podczas występów swój talent recytatorski i wokalny zaprezentowali uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej i klas drugich oraz trzecich gimnazjum z terenu Ostrowca i ościennych gmin.

Jury: Małgorzata Szurek, Anna Frejlich i Katarzyna Przednowek, miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom konkursu był wysoki i wyrównany.

Indywidualnie laureatami I Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w kategorii śpiew zostały:

I miejsce Gabriela Papaj, uczennica PG Nr 1 w Ostrowcu Św., opiekun Irmina Rycąbel
II miejsce Krystyna Klepacz, uczennica PG w Szewnie, opiekun Aleksandra Kowalska
III miejsce Patrycja Dziwanowska i Julia Miernikiewicz, uczennice PG w Ćmielowie, opiekun Aneta Szczygieł 
Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gołdyn, uczennica PSP w Waśniowie, opiekun Alina Bernat.

W kategorii recytacja:

I miejsce zajęła Patrycja Bis, uczennica PSP w Waśniowie - opiekun Maria Kurek 
II miejsce – Klaudia Gołasa, uczennica PSP w Chmielowie, opiekun Małgorzata Klepacz
III miejsce – Oliwia Piątek, uczennica PSP w Waśniowie, opiekun Maria Kurek
Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Jędyka, uczennica ZSP w Szewnie, opiekun Renata Kwiatkowska.

Zespołowo Puchary Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim jury przyznało I miejsce Publicznej Szkole Podstawowej w Waśniowie, II miejsce  Publicznemu Gimnazjum w Ćmielowie i III miejsce Publicznemu Gimnazjum w Szewnie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorcówAutor komentarza: druga kategoriaTreść komentarza: Czy ktoś w tym mieście poza podatkami coś zrobi dla firm? Prezydent to sztuka do składania wieńcy i wręczania dyplomów ,tak jak w gminie sąsiedniej tylko gospodynie wiejskie i zabawa,weście się ludzie do pracy a RADNI zamiast pomaga firmom to popieracie ich niszczenie ,to miasto zaściankowe powinno mieć podatki dużo niższe a radni powinni dopłacać za nic robienieData dodania komentarza: 3.12.2025, 16:29Źródło komentarza: Rada miasta uchwaliła podatki na 2026Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Ciekawe jak zarzad powiatu potrakuje kryterium swojego guru " czy dycha sfarczy"?Data dodania komentarza: 3.12.2025, 16:00Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Wręcz przeciwnie - to idealny człowiek na tym stanowisku. Zaangażowany, oddany, zawsze pełen energii.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 12:25Źródło komentarza: M. Cichosz zapowiada grudzień pełen atrakcji i niespodzianekAutor komentarza: WSTYDTreść komentarza: ZA GÓRCZYŃSKIEGO BYŁ SPOKÓJ I NISKIE PODATKI A TERAZ ???Data dodania komentarza: 1.12.2025, 19:33Źródło komentarza: Rada Miasta wprowadza Strefę Płatnego Parkowania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama