Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Praktyczna nauka zawodu w Finow Polska

Uczniowie z ostrowieckiego Zespołu Szkół nr 3 praktycznej nauki zawodu będą się uczyli w firmie Finow Polska. Podpisano właśnie umowę określającą zasady współpracy pomiędzy tą firmą a szkołą i Starostwem Powiatowym w Ostrowcu Św. To kolejny ostrowiecki zakład pracy, który chce w ten sposób szkolić swoich przyszłych pracowników.
Ładuję odtwarzacz...

Finow Polska, to firma działająca na terenie "starej huty" a zajmująca się produkcją konstrukcji stalowych dla przemysłu energetycznego. Ponieważ firma ciągle poszukuje młodej a przede wszystkim dobrze wyszkolonej kadry, nawiązano współpracę z dawnym Technikum Hutniczo-Mechanicznym. Pomysł takiej współpracy pomiędzy ostrowieckimi szkołami zawodowymi a firmami  działającymi w powiecie ostrowieckim popiera Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. Podnoszenie poziomu oraz rozszerzanie oferty kształcenia w szkolnictwie zawodowym, to jeden z priorytetów władz powiatu ostrowieckiego.  

O tym, że w powiecie ostrowiecki nauka w szkołach o profilu zawodowym, dzięki takim przedsięwzięciom cieszy się coraz większą popularnością świadczą coroczne nabory. Okazuje się, że w ostrowieckich zawodówkach coraz więcej jest uczniów spoza naszego powiatu.

Podpisana umowa o współpracy Zespołu Szkół nr 3 z firmą Finow Polska, jest już drugą jaką ta placówka zawarła z zakładem produkcyjnym. Pierwszą była umowa podpisana z Celsą Huta Ostrowiec, gdzie praktycznej nauki zawodu uczą się przede wszystkim uczniowie z klas o specjalności mechatronicznej. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama