„Pękają ściany, jest hałas, trudno czuć się tu bezpiecznie”

  • 21.10.2021, 16:03
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Tuż przed naszymi oknami siedem dni w tygodniu, pędzą tiry, a kierowcy aut osobowych urządzają sobie wyścigi. Pękają mury w domach, studzienki kanalizacyjne są zniszczone, dzieci i piesi nie mogą bezpiecznie chodzić chodnikiem” – taką informacją podzieli się z nami mieszkańcy ulicy Ogrodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z naszą kamerą odwiedziliśmy ich i potwierdzamy, że ruch na tej drodze jest duży. Problemem jest transport ciężki, kierowcy tirów, polubili skrót.

Problem sięga września 2020 roku, to wtedy mieszkańcy po raz pierwszy zwrócili się o pomoc do radnego Kamila Kutryby, który sprawę skierował do Urzędu Miasta, ale ulica Ogrodowa była świeżo po remoncie i okazało się, że pomocy nie będzie.

O rozbudowie ulicy Ogrodowej w 2020 roku mówiono w samych superlatywach, ale z takim stanowiskiem dziś mieszkańcy polemizują. Przed remontem drogi okolica była spokojna i zachęcała do osiedlenia się. Domy wybudowano ale układ komunikacyjny zmieniono. Mieszkańcy ulicy Ogrodowej zaapelowali również o pomoc do Komendy Powiatowej Policji. Niestety po tych kilku interwencjach, kontrole drogowe skończyły się. Dziś w swoich postulatach mieszkańcy Ogrodowej proszą o zamontowanie progów zwalniających, poprawienia widoczności przejść dla pieszych ale przede wszystkim chcą aby ruch tranzytowy został przekierowany na obwodnicę.

[ZOBACZ WIDEO]

 

Błażej Macias

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
B
B 22.10.2021, 08:25
No tak zamknąc drogę jak tam nie ma innego dojazdu dla ciężarówek a moze najlepiej zamknąć hutę dla tych 8 może 10 domów przy ulicy i świetny pomysł z progami zwalniającymi proponuje przed swoimi oknami tym państwu zrobić te progi niezapomniane przeżycie przeskakujące i rozpędzający ciężarówki w dzień i w nocy
Ul
Ul 21.10.2021, 22:16
Alez roszczeniowosc. Ciekawe czy ta pani pracuje...
dk47
dk47 21.10.2021, 21:59
co to są tiry? ta laska i ten wafel obok niej nie czają tematu wielcy obrońcy pan taksiaż i jakaś coo??
mieszkaniec
mieszkaniec 21.10.2021, 21:29
Warto jeszcze dodać, że przy skrzyżowaniu z ulicą Chrzanowskiego nie ma chodnika, ani nawet pobocza i trzeba iść po ulicy. W takim miejscu i przy takim ruchu jest to poważne zagrożenie dla pieszych.
Ostrowczanin
Ostrowczanin 21.10.2021, 16:46
Dlaczego Pan Prezydent tu nie zrobił konferencji ?
Jak to mieszkańcom mieszka i żyje po tz inwestycjach.
Brawo za materiał Lokalna TV.

Pozostałe