Finał I Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Językowego

  • 13.05.2021, 14:37
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Rozwiązywać zadania z matematyki nie zawsze jest proste, a szczególnie gdy treść i odpowiedź należy podać w języku obcym. Z tym problemu nie mieli uczestnicy I Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Językowego.

Znajomość języka angielskiego i matematyki, w przyszłości mogą otworzyć wiele drzwi do kariery. Najpierw jednak trzeba trochę czasu spędzić nad książkami. Wiedzą o tym uczniowie szkół podstawowych którzy 12 maja wzięli udział w finale pierwszego Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Językowego. W finale udział wzięło 10 uczniów z klas VIII. Organizatorzy konkursu dodają, że rozwiązywanie zadań matematycznych w języku obcym staje się popularną metodą nauki w wielu szkołach, a młodzież nie ma z tym większych problemów.

W bardzo prosty sposób można połączyć oba przedmioty, ponieważ uczniowie niemalże na każdym kroku mają styczność z językiem angielskim. Uczniowie mieli podany zakres tematyczny, słówka, rodzaj zadań obliczeniowych. Musieli wykazać również wiedzą podstawowego formułowania zdań i odpowiedzi. Jak mówili po drugim etapie konkursu, że przypadł on im do gustu.

- mówi Julita Klepacz,nauczyciel j. angielskiego w PSP nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Uczniom podoba się również forma i sposób w jakiej konkurs został przeprowadzony. Jedynym problem była ilość zadań i ograniczony czas na ich rozwiązanie.

Zadania dotyczyły poziomu wiedzy odpowiedniego dla VIII klasy szkoły podstawowej, nie ma zadań dodatkowych. A w związku ze zbliżającymi się egzaminami, konkurs jest dla nich świetny treningiem.

- mówi Małgorzata Olech, nauczyciel  matematyki w PSP nr 7 w Ostrowcu Świetokrzyskim.

Konkursy tego typu potwierdzają, że środki jakie Gmina Ostrowiec inwestuje w oświatę i dodatkowe godziny z poszczególnych przedmiotów, są pieniędzmi dobrze zainwestwanymi.

Proszę pamiętać, że od 2015 roku wprowadziliśmy jedną dodatkową godzinę języka angielskiego z podziałem na grupy, wtedy w gimnazjach teraz w klasach VII i VIII. Dodatkowo kolejny rok realizujemy dodatkową obowiązkową godzinę matematyki w klasach VII. 

- mówi Jan Bernard Malinowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Udział w I edycji międzyszkolnego konkursu matematyczno-językowego, na pewno zostanie zauważona przez nauczycieli uczestników, w postaci dobrych ocen, ale również o ich staraniach i ciężkiej pracy przypominać będą pamiątkowe dyplomy, natomiast już wkrótce dodatkowa wiedza z matematyki i angielskiego przyda się na egzaminach ósmoklasisty, te rozpoczną się 25 maja.

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe