Klasy 1-3 powróciły do szkół. Jak teraz wygląda edukacja?

  • 18.01.2021, 13:39
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po feriach zimowych, uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócili do stacjonarnej nauki. Długo wyczekiwany powrót dzieci to także duże wyzwanie w czasie panującej pandemii.  Nauczyciele w trakcie pandemii nie marnowali czasu i brali udział w kursach, szkoleniach aby efektywnie uczyć dzieci online. Jednym z takich przedsięwzięć było webinarium pod hasłem „Jaka szkoła w czasie pandemii?”. Mimo wszystko pedagodzy podkreślają, że bezpośredni kontakt z uczniami jest zdecydowanie lepszy. Przed nauczycielami i uczniami, którzy powrócili do szkół czas weryfikacji wiedzy i nadrabiania zaległości. 
Za nim jednak dzieci wróciły do szkół przeprowadzone zostały testy na obecność koronawirusa wśród nauczycieli, aby uchronić uczniów i pracowników przed zarażeniem. Kluczowe teraz będzie utrzymanie reżimu sanitarnego. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim od dłuższego czasu przygotowywano się na powrót dzieci. 

Szkoły muszą dostosować się do zasad i regulaminów przygotowanych przez Sanepid, a zarówno od dzieci jak i od nauczycieli będzie wymagana konsekwencja w ich przestrzeganiu. W tej chwili nie wiemy kiedy pozostali uczniowie powrócą do edukacji stacjonarnej. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe