Jak wypadły ostrowieckie szkoły w rankingu Perspektyw 2020?

  • 17.01.2020, 11:21 (aktualizacja 17.01.2020, 15:54)
  • Katarzyna Kurek
Jak wypadły ostrowieckie szkoły w rankingu Perspektyw 2020?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miesięcznik edukacyjny dla młodzieży "Perspektywy" od 20 lat prowadzi ranking szkół średnich. Ostrowieckie szkoły w skali województwa świętokrzyskiego zawsze plasują się na wysokich lokatach.

W ubiegłym roku Liceum Ogólnokształcące nr II  im. Joachima Chreptowicza otrzymało tytuł lidera w powiecie i zajęło trzecie miejsce w województwie a 115 w kraju.  W tym roku "Chreptus" odnotował spadek na liście rankingowej. Szkoła uplasowała się na 2. miejscu w powiecie, 6. w świętokrzyskim i 188. w kraju. W ubiegłym roku mury "Chreptowicza" opuściło 130 absolwentów. Wszyscy uczniowie przystąpili do egzaminu dojrzałości, i wszyscy go zdali.

"Na ten sukces składa się wiele czynników, ale to przede wszystkim dobra organizacja i komunikacja na linii uczeń-pedagog. Staramy się zachęcać i jak najlepiej przygotowywać naszych uczniów do egzaminów, konkursów i olimpiad, a efekty tego potwierdzają takie właśnie rankingi."

- mówi Małgorzata Górecka-Smolińska - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza 

Według rankingu "Perspektyw" Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego, odnotowało spadek na liście rankingowej i to w skali województwa o 5 pozycji: z miejsca 11. na  16. Liceum Ogólnokształcące nr I  im. Stanisława Staszica w 2020 r.  zajęło 20 miejsce w świętokrzyskim.

Powody do dumy i bez wątpienia sukces odniósł Zespół Szkół Nr 3. Ostrowiecki THM jest liderem w województwie. Przypomnijmy w ubiegłym roku tę szkołę wyprzedziło Technikum we Włoszczowej. Skok na 13. pozycję na tegorocznej liście zrobił Zespół Szkół Nr 1 im Mikołaja Kopernika. W ubiegłym roku "Ekonomik" był na 19. miejscu.

"Cieszy nas to, że z roku na rok coraz to lepsze wyniki z egzaminów zawodowych i matur pną nas ku górze. Wierzę, że to będzie szczęśliwa "13", która w następnym roku zostaje zmieniona na wyższe miejsce."

- mówi Agnieszka Kutera - dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Ranking Perspektyw uwzględnia całoroczne efekty pracy uczniów i nauczycieli. A o poszczególnych lokatach decydują wyniki matur, miejsca uczniów w konkursach i olimpiadach oraz wyniki z egzaminów zawodowych. 
Dopełniając zestawienia ostrowieckich szkół to na 25. miejscu w województwie mamy CKZiU czyli popularną "Samochodówkę", a na 28. miejscu Zespół Szkół Nr 2.
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe