Projekt "Teens for kids" strzałem w "10"

  • 14.01.2020, 11:33 (aktualizacja 14.01.2020, 15:56)
  • Bartek Gębusia
Projekt "Teens for kids" strzałem w "10"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zwykła, 45 minutowa lekcja w szkole to regułki, ćwiczenia, zadania. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim dzięki dyrekcji zupełnie inaczej poznają języki.

Na początek dzięki współpracy z Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza uczniowie "5" wzięli udział w lekcji języka rosyjskiego.  Taką formę nauki języka rosyjskiego tym razem przedstawili uczniowie, a nie nauczyciele, dla młodzieży z ostrowieckiego "Chreptusa" było to nie lada wyzwanie i duże przeżycie.

Projekt "Teens for kids" ma zachęcić uczniów do nauki języków, ale również pomóc w wyborze języka dodatkowego w szkole średniej.  Ostrowiecka "5" stawia na języki w tym roku szkolnym oprócz dodatkowego języka niemieckiego udało się wprowadzić do planu lekcji język francuski. Uczniowie są chętni aby uczyć się nowych języków.

Języki są przydatne, a dzięki projektowi "Teens for kids" tworzy się sieć współpracy między placówkami oświatowymi, które dzięki wspólnym projektomwspierają edukację młodych ludzi. 

Liceum Ogólnokształcące nr II im. Joachima Chreptowicza już po feriach zimowych przedstawi kolejną lekcję języka, tym razem hiszpańskiego. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim do swojego projektu chce zaprosić inne szkoły średnie. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe