Ponad 300 ostrowieckich uczniów z certyfikatami językowymi

  • 06.11.2019, 10:33
  • Katarzyna Kurek
Posiadanie certyfikatu jest ogromnym atutem
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 5 listopada w murach Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów językowych 306 uczniom z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Ponad trzystu uczniów szkół podstawowych oraz absolwentów gimnazjów odebrało certyfikaty językowe, świadczące o zdaniu Egzaminu Cambridge English - przeprowadzanego od 106 lat, najbardziej prestiżowego i uznawanego przez ponad 20 tysięcy instytucji na całym świecie, a każdego roku przystępuje do niego ok. 5 mln osób na całym świecie. Ten certyfikat to prezent na całe życie, wymagany przez wielu pracodawców w kraju i zagranicą, w szkołach wyższych w Polsce i innych krajach świata. 

"Teraz w cenie jest udowodnienie swoich umiejętności - nie tylko "świetnie mówię po angielsku, mogę to udowodnić", ale trzeba mieć na to dowód, dokument. Nazywam to swoistym "językowym prawem jazdy". 

- mówi Maria Kukla-Dąda z Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge w Radomiu 

Młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego, która chce poszerzać swoje kwalifikacje językowe z roku na rok jest co raz więcej - świadczą o tym liczby. W I edycji zainteresowanych było 100 osób, w tym roku certyfikaty odebrało ponad 3 razy więcej uczniów

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski finansuje uczniom te certyfikaty. Jest to duże udogodnienie zarówno dla uczniów jak i rodziców, bowiem koszt uzyskania certyfikatu na rynku to kilkaset złotych, co istotne młodzież ma możliwość zdawania egzaminów w swoim mieście. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe