BWA uczy jak drukować w 3D

  • 24.10.2019, 14:46
  • Katarzyna Kurek
BWA uczy jak drukować w 3D
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zdominowali dziś licealiści z LO. Nr 2 im. Joachima Chreptowicza, którzy wzięli udział w wyjątkowych warsztatach z obsługi drukarki 3D, skanera a nawet długopisów 3D.

Uczniowie mieli szerokie pole do popisu i mogli puścić wodze fantazji i kreatywności. 
Drukarki 3D stają się coraz bardziej powszechne. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle np. do drukowania wzorów i prototypów. Wytwarzane przedmioty wykorzystywane są w przemyśle lotniczym, samochodowym, medycznym czy branży jubilerskiej. To urządzenie daje możliwość  drukowania zarówno z tworzyw sztucznych jak i metali.

"Te urządzenia dają możliwość pewnych prototypowych rozwiązań. Jeżeli ktoś chciałby sobie stworzyć jakiś obiekt i zobaczyć jak on będzie funkcjonował w trójwymiarze to jest to idealny sposób. Teraz są już nawet takie drukarki, za pomocą których możemy stworzyć sobie dom."

- mówi dr Artur Bartkiewicz z Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Obecnie możliwości są ogromne i znajdują zastosowanie w coraz nowszych dziedzinach życia, a obsługa nowych technologii na dzisiejszym  rynku pracy ma ogromne znaczenie, ponieważ daje znać o sobie niemal na każdym stanowisku. Młodzieży z "Chreptowicza" już nie obce są tajniki drukowania w 3D.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe