Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego...

  • 30.04.2019, 08:31 (aktualizacja 01.05.2019, 16:31)
  • Agnieszka Cybulska
Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego...
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pierwsi absolwenci Liceum im. S Konarskiego opuszczają mury szkoły.

Dzisiejsza uroczystość to historyczna i wzruszająca chwila, na którą czekałam 16 lat…

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

- takimi słowami swoje przemówienie rozpoczęła dyrektor szkół im. Konarskiego dr Kinga Wnuk.

Przypomnijmy: w 2003 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim powstało pierwsze wmieście i drugie w województwie niepubliczne przedszkole. Wówczas mieściło się ono w starym, 450 metrowym budynku.  

Razem z przedszkolem zrodziła się idea ciągłości i spójności edukacyjnej - marzenie, żeby stworzyć placówki, które będą rosły razem z dzieckiem i poprowadzą je aż do liceum 

- wspomina dr Kinga Wnuk.

Dziś, dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i determinacji tamte marzenie się spełniły. Obecnie obok przedszkola funkcjonuje szkoła podstawowa, gimnazjum oraz liceum. Siedziba rozrosła się do blisko 3000 m2, a pod jej dachem zgodnie funkcjonuje kilkanaście roczników dzieci, dla których tworzymy nową jakość kształcenia.

Pierwsi absolwenci  Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego oficjalnie i uroczyście zakończyli rok szkolny 26 kwietnia.

Żegnamy wyjątkową grupę młodzieży - uczniów, którzy wspólnie z nami przecierali szlaki , dzieli się pomysłami i spostrzeżeniami, motywowali nas do działania. To z myślą o nich powstawały kolejne etapy edukacji w naszych szkołach. Każdy z nich tworzy historię Szkół Konarskiego (…)” 

- mówiła dyrektor szkoły, nie kryjąc wzruszenia.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego rozpoczęło działalność 1 września 2016 roku jako ostatni, po Niepublicznym Przedszkolu Smyk (2003) oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej (2007) i Niepublicznym Gimnazjum (2013) im. Stanisława Konarskiego, etap na ścieżce edukacyjnej: „Od przedszkola do liceum”.

Priorytetem w szkołach jest wysoki poziom nauczania, wszechstronny rozwój, dobre wychowanie oraz ciągłość i spójność edukacyjna na wszystkich poziomach kształcenia. Społeczność "Konarskiego" podejmuje wiele ciekawych inicjatyw. Uczniowie  uczestniczą w międzynarodowych projektach. kadra realizuje program edukacji dwujęzycznej, dbając o rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, które są kluczem do odniesienia sukcesu w przyszłości.. 

Tworzymy szkoły pozytywnych emocji i serdecznych relacji, bezpieczne, przyjazne
i nowoczesne, a przy tym z radością zmieniamy się i rozwijamy dla naszych uczniów - aktywnych, mądrych i otwartych na świat młodych ludzi... i co najważniejsze - nieustająco od lat jesteśmy entuzjastami edukacji!

- dodaje dyrektor szkół im. Konarskiego dr Kinga Wnuk.

W naszym liceum w ramach jednej klasy na każdym poziomie wydzielone są cztery profile: biologiczno-chemiczny, matematyczno-fizyczny, humanistyczno-lingwistyczny i matematyczno-geograficzny. Wyróżniają nas małe grupy profilowe, rozszerzenia wybranych przedmiotów od 1 klasy, możliwość wyboru międzyprofilowego np. rozszerzania matematyki i historii, jak i zmiany profilu bez zmiany klasy.

W planie zajęć szkoły są  projekty z obszaru zaangażowania społecznego oraz kompetencji społecznych i obywatelskich, zajęcia z obcokrajowcami w ramach stałej współpracy z organizacją studencką AIESEC, sześć godzin języka angielskiego (w tym do wyboru język prawniczy, techniczny, medyczny, biznesowy), przedmiot Theory of Knowledge, koła naukowe i koła zainteresowań oraz przygotowanie do uzyskania certyfikatu PTE General B2/C1/C2.

Agnieszka Cybulska
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (34)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe