Inauguracja roku akademickiego WSBiP

  • 1.10.2018, 14:58 (aktualizacja 01.10.2018 16:54)
  • Artur Sitarski
Inauguracja roku akademickiego WSBiP
Podziel się:
Oceń:
1533 studentów na pięciu kierunkach rozpoczęło naukę w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowy rok akademicki 2018/19 został zainaugurowany 29 września.

Nowy rok akademicki dla uczelni w Polsce niesie wiele wyzwań. Związane jest to z nową podstawą prawną. 1 października 2018 roku wchodzi w życie ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce tzw. Konstytucja dla Nauki. Do nowych regulacji przygotowuje się także WSBiP. Ale to nie jedyne nowości jakie zagoszczą w murach uczelni. W tym roku akademickim studenci pielęgniarstwa będą mogli korzystać z najnowocześniejszego sprzętu. Do dyspozycji będzie monoprofilowe centrum symulacji medycznej, które pozwoli na jeszcze lepszą naukę tej specjalności.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Pielęgniarstwo to sztandarowy kierunek uczelni. Obecnie na tym profilu kształci się 1049 studentów. Tak duża liczba studentów cieszy bo w całej Polsce brakuje pielęgniarek. Ważne jest także to, że w Ostrowcu Świętokrzyskim kształci się studentów, którzy w przyszłości będą mogli stanowić kadrę dla ostrowieckiego szpitala.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe