Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lokalna na dzień dobry - 26.06.2025

Czwartek, 26 czerwca. 177. dzień roku. Wschód słońca: 04:22 Zachód słońca: 20:53 Dzień trwa 16 godz. 31 min, i niestety jest już jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 minutę. Do końca astronomicznego lata pozostało 87 dni.

Z życzeniami imieninowymi spieszymy do Dawida, Sylwii i oczywiście Piotra i Pawła. 

26 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Pomocy Ofiarom Tortur. To święto ustanowione przez ONZ w 1987 roku w celu upamiętnienia ofiar tortur i wsparcia ich walki o sprawiedliwość. 

Dziś również obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Narkomanią. 26 czerwca to dzień poświęcony podnoszeniu świadomości na temat zagrożeń związanych z narkotykami i wspieraniu osób uzależnionych. 

Łasuchy dziś świętują Dzień Czekoladowego Puddingu. 

 

W niedzielę (22 czerwca) na ostrowieckim Rynku została zorganizowana druga edycja pikniku „MotoKrew”.  Na centralnym placu miasta zaparkowało kilkadziesiąt motorów i zabytkowych samochodów.  Można było podziwiać maszyny ale przewodnim celem wydarzenia była zbiórka krwi na rzecz ofiar wypadków samochodowych. Udało się zebrać ponad 25 litrów.

 

Gdy za oknem słońce i wakacyjna atmosfera, wielu z nas myśli o relaksie. Tymczasem w szpitalach rośnie liczba pacjentów. Wypadki drogowe, urazy, nagłe operacje – to wszystko sprawia, że zapotrzebowanie na krew rośnie. Dlaczego latem brakuje krwi? Wielu regularnych dawców wyjeżdża na urlop. Magazyny w stacjach krwiodawstwa świecą pustkami.Szpitale i stacje krwiodawstwa biją na alarm. W programie „Studio Otwarte” porozmawiam z Haliną Łysakowską o tym jak wygląda sytuacja w oddziale terenowym w Ostrowcu Świętokrzyskim Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Ostrowca ŚwietokrzyegoTreść komentarza: A TAK o kulturze coś. Osobistej ....Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:18Źródło komentarza: I. Renduda-Dudek: Rada miasta intensywnie pracuje przed końcem rokuAutor komentarza: O.Treść komentarza: Wioska była... że Ho, Ho,Ho.....Data dodania komentarza: 9.12.2025, 11:52Źródło komentarza: Wioska Świętego Mikołaja po raz pierwszy w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: OstrowiankaTreść komentarza: Lekarz ma obowiazek leczyc I wspierac pacjenta . Niestety nie Powinien brac udzialu w konkursie. Obowiazki dyrektora beda zle wplywac na obowiazki lekarza.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 16:36Źródło komentarza: Komisja wybrała kandydata na dyrektora szpitala w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: ZTreść komentarza: Jak odsetki w takim przypadku są wstrzyameneData dodania komentarza: 5.12.2025, 08:56Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: JaTreść komentarza: To już widzę te odsetki 😱Data dodania komentarza: 4.12.2025, 20:17Źródło komentarza: MEC nie zapłaci. GIOŚ postanowił wstrzymać wykonanie decyzji o karzeAutor komentarza: ostrowczaninTreść komentarza: ja uważam ,że PUP to nie tylko siedzenie i picie kawki tylko trzeba ruszyć do firm i zaproponować wsparcie i możliwości współpracy w różnych okresach funkcjonowania ,urzędy udają ,że pomagają a tak naprawdę to zero pomocy i wsparcia i tylko kontrole i podnoszone koszty podatków itp.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 18:37Źródło komentarza: Dni Pracodawców 2025 w Ostrowcu Św. - Tydzień Konsultacji dla przedsiębiorców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama