Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Co, gdzie, kiedy? | 22.05.2025

Przegląd nadchodzących wydarzeń w Ostrowcu Świętokrzyskim i regionie.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

O rozwoju techniki, szansach i wyzwaniach w przemyśle stalowym będzie można usłyszeć już jutro 23 maja podczas wykładu profesora Mirosława Karbowniczka, byłego prorektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w ramach II Hutniczych Spotkań z Historią, które zaplanowano w małej sali kinowej Centrum Tradycji Hutnictwa o godzinie 17:00.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Studio Wokalne Pandora oraz Dance Academy zapraszają Państwa do Centrum Tradycji Hutnictwa 29 maja o godzinie 17:00 na wyjątkowy musical „Lata 20., lata 30. Jak w przedwojennym kabarecie”.  Usłyszą Państwo m.in. utwory Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, teksty humorystyczne Juliana Tuwima i Mariana Hemara, które pozwolą oderwać się od szarej rzeczywistości i przeżyć kilka niepowtarzalnych chwil w innej epoce.

I Ostrowiecki Festiwal Czułości zaskoczył nas wieloma ciekawymi wydarzeniami, jednak to nie koniec. Na spotkanie z kinem czułym. "Bez retuszu" to godzinny dokument, który zyskał międzynarodowe uznanie za autentyczne podejście do tematu raka piersi. W spotkaniu weźmie udział reżyserka Ewa Ewart oraz Magdalena Atkins. Organizatorzy zapraszają 31 maja o godzinie 17:00 do sali kinowej w Centrum Tradycji Hutnictwa.

"Kopciuszek" to tytuł spektaklu kostiumowego, który odbędzie się 30 maja o godzinie 17:00 w Dworze Amelii w Rudzie Kościelnej. Oprócz spektaklu organizatorzy zaplanowali m.in. majową polową Msze dla dzieci oraz dyskotekę. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Czym jest niezależność w związku? Dlaczego tkwimy w toksycznych relacjach? Jak budować udane relacje? Na te pytania poszukają odpowiedzi osoby, które wybiorą się na spotkanie z Magdaleną Wójtowicz, które zaplanowano na 29 maja w Osiedlowym Domu Społecznym "Malwa" od godziny 17:30. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza przyszłych rodziców na Dzień Otwarty Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Neonatologicznego oraz Szkoły Rodzenia. 27 maja, od godziny 16:00 dla zwiedzających udostępniona zostanie m.in. izba przyjęć, sala porodowa. Będzie można również zobaczyć sprzęt medyczny używany na sali porodowej oraz oddziałach. Zaplanowano również spotkanie z konsultantką Polskiego Banku Komórek Macierzystych. Należy jednak wcześniej skontaktować się z placówką, ponieważ obowiązują wcześniejsze zapisy.

Na 25 maja zapraszamy Państwa do Ożarowa, na XIV Świętokrzyski Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:15 na placu targowym przy ulicy Kościuszki.  Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych atrakcji dla każdego.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, pojawiają się już pierwsze propozycje celebrowania tego święta. W Ostrowcu Świętokrzyskim najmłodsi będą świętować aż dwa dni. Na 31 maja na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury zaplanowano m.in. jarmark młodych przedsiębiorczych,  na scenie zaprezentuje się Studio Wokalne Pandora, a o godzinie 18:30 zespół Pod Wiatr. 1 czerwca również zapraszamy na dziedziniec browaru tam zostanie przygotowana strefa zabaw dla dzieci, zaprezentuje się dziecięcy chór Kotki Dwa a zwieńczeniem tego dnia będzie koncert Grzegorza Janczaka.

 

Przypominamy Państwu, że w ostrowieckim  Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać nową wystawę pt. Chaos i bezruch, pochodzącą ze zbiorów Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Zwiedzanie wystawy w godzinach otwarcia galerii do 11 lipca.

Tylko do 30 maja można wysyłać komiksy na II Ogólnopolski Konkurs Artystyczno-Archeologiczny im. Jana Samsonowicza - Szukając w gruncie rzeczy. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaśTreść komentarza: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził mów za siebie geniuszuData dodania komentarza: 28.01.2026, 07:31Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: annaTreść komentarza: Wójcie wprost przeciwnie z tym wsłuchiwaniem. Jednym pan wykonał oświetlenie uliczne co 50 metrów a od innych wymagał by wyrazili zgodę na postawienie słupa lampy ulicznej w pasie drogowym należącym do Gminy który bezpośrednio sąsiaduje z tymi działkami. Jedni mogą mieć całe ulice oświetlone a inni długie nieoświetlone ulice od lat. Myślę jak i wielu innych mieszkańców że pana kadencja trwa za zbyt długo.Data dodania komentarza: 27.01.2026, 21:11Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: JmTreść komentarza: Będą nowe przystanki więc nie warto inwestować w stare.j.m.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 13:09Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysłyAutor komentarza: rozdawnictwoTreść komentarza: upchacie pisiorów i tylko tyleData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:54Źródło komentarza: Budynek po banku zmieni właściciela. Radni zgodzili się na kupnoAutor komentarza: lenistwoTreść komentarza: młody człowieku zerknij w lustro bo to jest straszne co z sobą robiszData dodania komentarza: 25.01.2026, 13:50Źródło komentarza: M. Gębura. Chcę wycisnąć 200 kilogramówAutor komentarza: ?Treść komentarza: Wójcie! A szyby na przystankach autobusowych( zielonych) w gminie Bodzechów to kto ma wstawić?! Ile razy można o to prosić? Zima a szyb jak nie było tak nie ma. Coś kiepski słuch w to wsłuchiwanie macie.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 05:48Źródło komentarza: J. Murzyn: Wsłuchujemy się w oczekiwania mieszkańców i analizujemy pomysły
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama