" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruszyły przygotowania do Święta Pszczoły

W tym roku w sierpniu już po raz 15. odbędzie się Świętokrzyskie Święto Pszczoły w Bałtowie. Wydarzenie łączy praktykę z nauką i stanowi prawdziwe święto polskiego pszczelarstwa.
Ruszyły przygotowania do Święta Pszczoły
spotkanie organizatorów Święta Pszczoły 2022 / fot. UG w Bałtowie

W czwartek, w spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w urzędzie gminy udział wzięli: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Marek Jońca, prezes Stowarzyszenia LGD „Krzemienny Krąg” – Jarosław Kuba, wójt Bałtowa - Hubert Żądło oraz pszczelarze, z prezesem Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej – Józefem Misiurą na czele.

Każdego roku uczestnikami Bałtowskiego Święta Pszczoły są nie tylko wymieniający się wiedzą i doświadczeniem pszczelarze  ale nade wszystko goście, dla których jest to lekcja świadomości z zakresu wpływu pszczół na życie człowieka oraz egzystencję roślin i zwierząt. Nie brakuje również pasjonatów pszczelarskich wyrobów i smakoszy miodów. Imprezie towarzyszą zawsze występy zespołów ludowych i zaproszonych artystów.

Więcej informacji i szczegółów powinniśmy poznać za kilka tygodni.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama