Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka. Eliminacje powiatowe

Prawie stu przedszkolaków wzięło dziś udział w powiatowych eliminacjach do I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaków, które zorganizowano w czwartek, 28 kwietnia, w Szkole Podstawowej numer 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie.
I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka. Eliminacje powiatowe
Powiatowe eliminacje do I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaków. Opatów, 28.04.2022 r. / fot. Powiat Opatowski
Źródło: https://www.facebook.com/tomasz.staniek.1

 

Eliminacje powiatowe olimpiady dla przedszkolaków objął patronatem Starosta Opatowski, Tomasz Staniek, który podkreślił, że:

dzieciom od najmłodszych lat  należy wpajać zasady rywalizacji fair play, pokazywać, że aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w życiu codziennym, szczególnie, kiedy telefony komórkowe, tablety, komputery zachęcają dzieci do niepodejmowania jakiegokolwiek wysiłku. 

 

Organizatorem olimpiady jest Świętokrzyski Kurator Oświaty. W rywalizacji sportowej udział biorą dzieci z publicznych i niepublicznych przedszkoli z terenu województwa świętokrzyskiego. Zawody odbywają się w 3 etapach: gminnym, powiatowym  i wojewódzkim. W zawodach mogą brać udział dzieci w wieku 5 i 6 lat. Każda drużyna składa się z 4 dzieci oraz jednego zawodnika rezerwowego.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama