"Od Międzymorza do Trójmorza". Trwa Międzynarodowa Konferencja w WSBiP

  • 17.10.2019, 15:51
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Od Międzymorza do Trójmorza. Inicjatywy integracyjne i koncepcje zbiorowego bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej w XX i XXI w.”

W konferencji udział biorą reprezentanci Środkowoeuropejskiego Instytutu Badań i Analiz Strategicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Czerniowiecki Uniwersytet Narodowy im. J. Fedkowycza
na Ukrainie, Międzynarodowy Uniwersytet Kaukaski w Tbilisi (Gruzja), Uniwersytet Stefana Wielkiego w Suczawie (Rumunia). Dodatkowo status Partnerów konferencji mają m.n. STRATPOL Strategic Policy Institute na Słowacji, Center for Security Analyses and Prevention w Czechach, Związek Oficerów Rezerwy w Rumunii, Polskie Towarzystwo Geopolityczne, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Nad organizacją konferencji czuwa Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem gen. broni w st. spocz. dr Anatola Wojtana.

Konferencja podzielona jest na bloki tematyczne poświęcone: historii idei Międzymorza oraz genezie inicjatyw integracyjnych w Europie Środkoeo-Wschodniej; militarnym oraz politycznym uwarunkowaniom budowania środkowoeuropejskiego systemu bezpieczeństwa; problematyce ekonomicznej (w tym gazowej) w obszarze Międzymorza; zagadnieniu Ukrainy i Kaukazu we współczesnych stosunkach międzynarodowych.

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadeusz
Tadeusz 19.10.2019, 08:04
To bardzo prestiżowe wydarzenie i cieszy, że nasza telewizja zauważa takie wydarzenia. Trzeba budować poważne i kulturalne trendy a nie tylko kolorowe jarmarki i blaszane zegarki. Juz nawet w nowym browarze Browarze Kultury nie trzyma się poziomu

Pozostałe