Kino i turystyka w ostrowieckiej "Szansie"

  • 20.09.2019, 12:10 (aktualizacja 20.09.2019, 13:04)
  • Katarzyna Kurek
Kino i turystyka w ostrowieckiej "Szansie"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" w ramach pozyskanych środków finansowych realizuje projekt pn. "Kino czy Turystyka?".

Udział w projekcie daje uczestnikom możliwość skorzystania z kulturalnej oferty miasta, jak również zwiedzania najpiękniejszych miejsc regionu świętokrzyskiego. Stuosobowa grupa wyjechała na Święty Krzyż, gdzie odwiedzili Klasztor na Św. Krzyżu, zwiedzali Muzeum Przyrodnicze, weszli na gołoborze, udali się do osady średniowiecznej gdzie oprócz zwiedzania podzieleni na grupy odbyli zajęcia warsztatowe z rękodzielnictwa, garncarstwa oraz z zielarstwa.

"Celowo tak nazwaliśmy ten projekt, po to aby uczestnicy mogli poznać świat mniej realny - w kinie, oraz ten rzeczywisty podczas wyjazdów i wędrówek w góry. Nasi podopieczni bardzo lubią wycieczki, mimo złej pogody udało nam się fajnie spędzić dzień. W planach mamy jeszcze kilka wyjść do kina oraz wyjazd na Górę Chełmową."

- mówi Remigiusz Woźniak - wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz WTZ "Szansa"

Wyjazdy i wyjścia poza teren placówki warsztatów to dla uczestników najlepsza forma rehabilitacji społecznej i nauka samodzielności. Jak informują opiekunowie, uczestnicy podczas wyjazdów są zdani sami na siebie - oczywiście pod ich czujnym okiem. Muszą o siebie zadbać, odpowiednio się ubrać, samodzielnie spożyć posiłek, nie odłączać się od grupy. 
Wszystkie działania Warsztatu terapii zajęciowej są nastawione przede wszystkim na ogólny rozwój i poprawę sprawności niezbędnej do prowadzenie przez osobę niepełnosprawną, samodzielnego i aktywnego życia, tam rozwijają również swoje pasje i zainteresowania
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe