Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Dzień Książek dla Dzieci

  • 02.04.2019, 14:23 (aktualizacja 02.04.2019, 20:14)
  • Katarzyna Kurek
Dzień Książek dla Dzieci
loadingŁaduję odtwarzacz...
O tym, że książki trzeba szanować wiedzą już najmłodsi czytelnicy, którzy mimo, że dopiero zaczynają swoją przygodę z książka, to na swoich półkach mają ulubione tytuły. 

Nie przypadkowo Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci wypada 2 kwietnia. Jest to dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Takie baśni jak "Calineczka", "Dziewczynka z zapałkami" czy "Królowa śniegu" z pewnością każdy kojarzy z dzieciństwa. 
Młodzież oraz dzieci w wieku szkolnym chętnie odwiedzają bibliotekę i nie tylko w celu wypożyczenia szkolnej lektury. Okazuje się, że chętnie sięgają po pozycje z innych gatunków literackich. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie


A co czytać maluchom? Pierwsza książka czytana dziecku powinna być napisana językiem prostym i zrozumiałym, np. rymowane wierszyki - rym i rytm to świetny budulec pamięci. A przy kolorowych obrazkach, warto wyjaśniać co się na nich znajduje. 
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego dzisiejsze przedpołudnie spędzili w murach biblioteki. Teraz już wiedzą, w jaki sposób książek nie traktować. 

"Nie wolno wyrywać kartek, brudzić książek, trzeba je szanować i o nie dbać"

- mówią dzieci

Z biblioteki wyszli już jako członkowie społeczności bibliotecznej, ponieważ opanowali już sztukę czytania - zostali pasowani na czytelników. 

Katarzyna Kurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe