Od 10 lat sięgają gwiazd

  • 30.04.2018, 10:55 (aktualizacja 09.05.2018, 21:03)
  • Karolina Kamińska-Nowak
konarski_jubileusz_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 10 lat uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim "sięgają gwiazd". Jest to możliwe dzięki ludziom,  którzy w swoich działaniach kierują się kilkoma podstawowymi, ale jakże ważnymi  ideami.

Misją szkoły im. St. Konarskiego jest wychowanie uczniów na dobrych, mądrych i otwartych na świat młodych ludzi, którzy znają siłę marzeń i w kolejne etapy swojego życia wkraczają z entuzjazmem i wiarą, że można "sięgać gwiazd". Na codzień kierują się  ważnymi dla nich wartościami.
Tę szkołę tworzą ludzie, uczniowie, ich rodzice, pracownicy administracyjni, kadra, na czele z dyrektor placówki Kingą Wnuk, której zaangażowanie, pasję,  miłość do pracy z dziećmi docenia wiele środowisk i osób. Podczas jubileuszu 10-lecia szkoły podstawowej, dyrektor szkoły otrzymała specjalne wyróżnienie od Rzecznika Praw Dziecka. Gratulacji za to co udało się dyrektor szkoły osiągnąć przez te dziesięć lat, nie było końca. To dowód, że przyjaciół z którymi współpracuje i osób które wspierają działania placówki jest wiele. 

Stawiając na rozwój uczniów, placówka stwarza ciągle to nowe możliwości zgłębiania wiedzy i poszerzania  umiejętności czy talentów.  Z tych wszystkich możliwości rozwoju młodzież chętnie korzysta, czego dowód dała m.in. podczas spektaklu przygotowanego specjalnie na jubileusz szkoły. Zebrani goście byli zachwyceni aktorstwem, talentami wokalnymi, tańcem, swobodą i pewnością siebie na scenie. Uczniowie zrobili wielkie show, dzięki któremu można było poznać ich szkołę od kuchni. Ta szkoła może, a wręcz powinna być przykładem dla innych placówek, te słowa zaproszeni goście wypowiadali wielokrotnie.

Udział w 10-leciu Konarskiego wzięli też rodzice uczniów, którzy najlepiej wiedzą jaki wpływ na wychownie ich pociech ma szkoła.

Jak poskreśla dyrektor szkoły Kinga Wnuk za licznymi sukcesami uczniów i samej placówki stoi ogrom pracy, a bycie prekursorem nie jest łatwe. Sama idea od przedszkola do liceum rozpoczęła się już 15 lat temu, ale to szkoła podstawowa jest filarem Konarskiego. 

Jubileusz Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego to dopiero jedna z pierwszych kart zapisana w historii placówek. Jedno jest pewne, tu na pewno nie spoczną na laurach. 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe